Lary Zębatka, Łukasz Szumiec i Marcel Bytnar to zwycięzcy drugiej edycji Biegu Rysia w Dukli. Zobacz zdjęcia.
Blisko 120 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie drugiej edycji Biegu Rysia na Górę Cergową. Zawody biegowe odbyły się w sobotę 18 lipca w Dukli. Start i meta biegu usytuowana była na dukielskim rynku.

Start biegu Rysia w Dukli
Start biegu

W kategorii open zwyciężył Lary Zębatka (Tomasz Kubiak) z Rzeszowa, który wymagającą 15 kilometrową trasę pokonał z czasem 1:02:26. Niespełna minutę później na mecie zameldował się Łukasz Szumiecz z Jasła. Trzeci z czasem 1:05:30 był Marcel Bytnar z Dukli.

Izabela Zatorska-Pleskacz
Izabela Zatorska-Pleskacz wbiega na metę Biegu Rysia

Wśród kobiet triumfowała Izabela Zatorska-Pleskacz z Wrocanki uzyskując czas 1:19:52 (w kategorii głównej była 30). Drugie miejsce zajęła Dorota Róg z Rzeszowa, trzecie Beata Kandefer w Korczyny.