Trwają intensywne prace przy przebudowie drewnianego mostu na rzece Lubatówce w Głowience (gmina Miejsce Piastowe) w ciągu drogi powiatowej Krosno - Rogi - Iwonicz.
  

Roboty, które rozpoczęły się w czerwcu br. obejmują m.in. remont i adaptację podpór, wykonanie ustroju nośnego, bitumicznych warstw jezdni mostu, montaż barieroporęczy, remont dojazdów do mostu i umocnień koryta rzeki.W chwili obecnej powadzone są prace przy wzmacnianiu konstrukcji palami, na których położona zostanie główna płyta pomostu. Wszystko przebiega zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.
Przypominamy, że most jest zamknięty i nadal obowiązuje ruch objazdowy z Krosna od skrzyżowania ulic: Podkarpacka, Wyszyńskiego, Grodzka odbywa się drogą krajową nr 28 (ul. Podkarpacką i Bieszczadzką) do Miejsca Piastowego. Następnie drogą międzynarodową nr 9 Radom – Barwinek, drogą powiatową nr 1975R Miejsce Piastowe – Wrocanka do Wrocanki, i drogą powiatową nr 1976R do Głowienki .

Jednocześnie dla ruchu lokalnego (do 3,5 t) możliwy jest objazd drogą gminną w Głowience (ul. Pogórze).Termin zakończenia inwestycji przewidziano na koniec października 2013 r.www.powiat.krosno.pl