8 maja Krośnieński Klub Kyokushin Karate dojo Dukla prowadzony przez sensei Marek Sawczuka, zorganizował Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin.
Turniej, który odbył się w hali MOSiR w Dukli otworzyli oficjalnie burmistrz Andrzej Bytnar oraz radna Powiatu Krośnieńskiego Józefa Winnicka-Sawczuk. Do rywalizacji przystąpiło 207 zawodniczek i zawodników z 15 klubów z całej Polski. Sędzią głównym był Shihan Jacek Czerniec 6 dan.

turniej karate w Dukli

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 52 zawodników, którzy zdobyli 28 pucharów indywidualnie i pierwsze miejsce drużynowo. Najlepiej zaprezentował się Karol Pikuła wygrywając zarówno w kumite i kata. W finale, po dwóch dogrywkach pokonał aktualnego Mistrza Polski Juniorów Młodszych.

Dukla turniej karate

Z Krośnieńskiego Klub Kyokushin Karate miejsca na podium wywalczyli: Karol Pikuła, Karina Korona, Jakub Prajsnar, Wiktoria Bilska, Izabela Mielech, Maja Wajda, Aleks Łączak, Blanka Trybus, Ewa Szuber, Tomasz Szybiak, Oliwier Jakubus, Oliwia Krupa, Aleksandra Szyndak, Dominik Kmiotek, Katarzyna Frankiewicz, Lena Szyszlak, Patrycja Brej, Tatiana Wojtaszko, Emilia Frankiewicz, Alan Bożek, Alicja Szyszlak, Oliwia Twardzik.