4 sierpnia w miejscowości Vysny Orlik (Słowacja) dukielscy siatkarze wzięli udział w turnieju piłki siatkowej o Przechodni Puchar Starosty w ramach memoriału Jana Cvana. Nasza drużyna pojechała bronić wywalczonego przed rokiem pierwszego miejsca i była jednym z faworytów do końcowego zwycięstwa.
  

Jak się szybko okazało zadanie to nie było wcale takie proste. Poziom sportowy przewyższał zeszłoroczne zmagania a upalne warunki sprawiły, że nasi siatkarze walczyli przede wszystkim ze słońcem i własnymi słabościami.W turnieju brało udział 6 drużyn:

Świdnik (Słowacja)

Vysny Orlik (Słowacja)

Mlynarovce (Słowacja)

Cop Karpatska (Słowacja)

Przybówka (Polska)

SKS Dukla (Polska)Dukielska drużyna występowała w następującym składzie:

1. Maciej Barszczewski

2. Krzysztof Barut

3. Kamil Wiernusz

4. Maciej Chłap (c)

5. Artur Śliwiński

6. Bartłomiej Jerzyk

7. Maciej Kowalik

8. Michał Okarma (L)

9. Konrad PirógZ dobrej strony pokazali się weteran dukielskiej drużyny, Bartłomiej Jerzyk oraz kapitan Maciej Chłap, który był praktycznie nie do zatrzymania przez drużyny rywali.

System rozgrywek "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów miał wyłonić zwycięzcę. Nasza drużyna rozegrała 5 meczów i z bilansem 4 – 1 ostatecznie zajęła drugie miejsce.

SKS Dukla - Cop Karpatska 2:0

SKS Dukla - Świdnik 2:0

SKS Dukla - Przybówka 2:0

SKS Dukla - Mlynarovce 0:2

SKS Dukla - Vysny Orlik 2:0Zwycięzcą całego turnieju okazała się drużyna Mlynarovic, która wygrała wszystkie mecze nie przegrywając żadnej potyczki. Zwycięzcom gratulujemy. Mamy jednak nadzieję że w przyszłości nadarzy się okazja do rewanżu.Dukielscy siatkarze, biorąc udział w turnieju na Słowacji, rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu siatkarskiego 2013/ 2014. Trzeba przyznać, że wynik nie był tutaj sprawą najważniejszą. Turniej ten był doskonałą okazją do tego, aby nasi zawodnicy mogli zapomnieć o ostatnim słabym sezonie i ponownie czerpali radość z gry w siatkówką. Miła, wręcz piknikowa atmosfera sprzyjała jeszcze większemu scementowaniu drużyny, co jest bardzo ważne w kontekście nadchodzącego sezonu.


Szkoda, że nie udało się nam tutaj wygrać, trudno. Drużyna z Mlynarovic okazała się w tym dniu od nas lepsza. To był tylko jeden ze sprawdzianów przed rozgrywkami 4 ligi, które są dla nas priorytetem. – powiedział kapitan drużyny Maciej Chłap.Dukielska drużyna przed startem nowego sezonu znajduje się w dość trudnej sytuacji. Z drużyny, po spadu do 4 ligi, odeszli ważni dla nas zawodnicy tacy jak przyjmujący Zbigniew Mosoń, atakujący Piotr Such, rozgrywający Konrad Filip czy Libero Wojciech Nowak. Do tego kontuzja środkowego Damiana Wiernusza okazała się bardzo poważna i raczej wykluczy go z gry w nadchodzącym sezonie. Największą jednak stratą jest rezygnacja Roberta Rąpały z funkcji trenera, który z przyczyn osobistych musiał opuścić dukielską drużynę.

Pomimo tylu przeciwności losu nasi zawodnicy nie składają broni. Duklanie zgłaszają wysokie aspiracje i jako nadrzędny cel, stawiają sobie zwycięstwo w 4 lidze.
Myslę że jeśli mamy grać w 4 lidze to tylko po to, aby ją wygrać i wrócić do 3 – ligowych zmagań – powiedział rozgrywający Konrad Piróg.W chwili obecnej naszych zawodników czeka wiele pracy, aby jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu. Miejmy nadzieję, że hektolitry potu pozostawionego na treningach, przełożą się na dobrą grę duklan w 4 lidze. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia wsparcia kibiców, które dla naszych siatkarzy jest bardzo cenne. Dlatego już teraz zachęcamy do gorącego dopingu i wsparcia naszej drużyny podczas meczy na 4 – ligowych parkietach.Zenek Leńczyk