Policja wyjaśnia okoliczności poważnego wypadku drogowego w Jasionce. Kierowca oraz pasażer z gminy Dukla z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala.
Potwierdziły się wstępne informacje, że kierujący motocyklem typu cross, który spowodował wypadek w sobotni późny wieczór (24 lipca) w centrum Jasionki w pobliżu stadionu sportowego był pijany. Do zdarzenia doszło przed godz. 21.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letni kierujący motocyklem na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem i wpadł do przydrożnego rowu. Zarówno 18-latek, jak jego 19-letni pasażer doznali poważnych obrażeń ciała i zostali przetransportowani do szpitala. Okazało się, że obydwaj byli nietrzeźwi. kierowca motocykla miał prawie 1,2 promila, a 19-latek 1,4 promila alkoholu - poinformował mł. asp. Sławomir Godzisz z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Wypadek w Jasionce

Okazało się również, że młody kierowca nie miał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Na miejscu wypadku pracowali strażacy z JRG PSP z Krosna, OSP Dukla i OSP Jasionka, zespoły ratownictwa medycznego SPPR w Krośnie, policjanci z KP Dukla i WRD KMP w Krośnie.

Czy pijanym kierowcom należy zatrzymywać pojazdy na poczet przyszłej kary?Policja prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie wypadku. Motocykl został zabezpieczony do badan przez biegłego.