Ekipa Grupy Bieszczadzkiej GOPR w składzie: Dominik Jagieła, Wojciech Pawul i Tomasz Januszczak zwyciężyła w XXVI Ogólnopolskich Zawodach w Ratownictwie Górskim w Karłowie (Góry Stołowe).
W pierwszy weekend września najlepsze zespoły ratowników górskich oraz innych służb korzystających w swojej pracy z technik linowych, w tym straży pożarnej, ratownictwa górniczego, rywalizowały o tytuł najlepszej drużyny.

- Zawody składały się z kilkukilometrowego biegu górskiego po Szczelińcu Wielkim, podczas którego trzeba uporać się z różnymi konkurencjami z zakresu ratownictwa górskiego, jak podejścia po przepinkach, zjazdy po przepinkach, budowanie układów wyciągowych, autoratownictwo. Konkurencje są zbliżone do tego, co może się zdarzyć w realnych warunkach - powiedział Dominik Jagieła.

Dominik Jagieła mieszka w Krośnie i jest ratownikiem – ochotnikiem, na co dzień pracuje jako podleśniczy w Nadleśnictwie Dukla. Z kolei Wojciech Pawul jest ratownikiem zawodowym GOPR i również mieszka w Krośnie, a Tomasz Januszczak jest strażakiem zawodowym i mieszka w Sanoku.

- Dominik Jagieła już 9 razy brał udział w tych prestiżowych zawodach, a w zespole z Wojciechem Pawulem i Tomaszem Januszczakiem nigdy nie zeszli z podium. W latach 2016 i 2017 zajmowali III miejsce, w 2014 i 2019 – drugie, zaś w 2018 wygrali po raz pierwszy - dodał dr Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie.