Nieznany sprawca pomalował sprejem Budkę Nietelefoniczną w Dukli. Wcześniej w budkę uderzył pojazd.
W ramach realizowanego przez gminę Dukla polsko - słowackiego projektu powstała ścieżka składająca się z 16 przystanków uwzględniających ciekawe miejsca pod względem historycznym i przyrodniczym.

Ścieżka rozpoczyna się na dworcu autobusowym w Dukli i tam została postawiona Budka Nietelefoniczna, która pełni rolę podpowiadacza - przewodnika i w której można wysłuchać ciekawe informacje o poszczególnych przystankach ścieżki "Po Dukli" w trzech językach: polskim, angielskim i słowackim.

- Budka służy nie tylko turystom, ale również mieszkańcom naszej gminy i okolicznych miejscowości. Jest to jedyna tego typu atrakcja turystyczna w województwie podkarpackim. Niestety, stwierdzam to z przykrością, że zainteresowanie Budką Nietelefoniczną jest duże, ale poszło również w złym kierunku. W grudniu, a dokładnie 6 grudnia, w budkę uderzył cofający autobus, winnego policja nie znalazła - poinformowała Krystyna Boczar-Różewicz, gł. specjalista ds. promocji gminy Dukla.

Osoba, która zauważyła moment uszkodzenia budki nie zapisała numerów rejestracyjnych pojazdu a w chwili zdarzenia na dworcu nie działał monitoring. - Dukielscy policjanci prowadzili czynności wyjaśniające w sprawie uszkodzenia budki przez kierującego nieznanym pojazdem. Czynności zakończono w dniu 9 stycznia z uwagi na niewykrycie sprawcy wykroczenia - potwierdził podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

W styczniu zewnętrzna ściana budki od strony apteki została popisana czerwonym sprayem. - To nazywa się wandalizm. Wiem, że tych, którzy to zrobili moje słowa "nie ruszają", ale swój apel kieruję do tych, którzy chcą, aby Dukla była zadbana i atrakcyjna i to zarówno dla nas jak i dla turystów. Dlatego zwracam się do wszystkich o kontrolę społeczną, bo to jedyna droga aby temu co się dzieje zapobiec. Mam nadzieję, że ci którzy niszczą mienie społeczne wreszcie wpadną i odpowiedzą za swoje czyny - zostaną ukarani - dodaje Krystyna Boczar-Różewicz.

- Do chwili obecnej, nikt nie złożył zawiadomienia w tej sprawie, jak również wniosku o ściganie sprawcy tego uszkodzenia. Nadmieniam, że ściganie sprawcy przestępstwa określonego w art. 288 kk lub też wykroczenia - w art. 124 kw, następuje na wniosek pokrzywdzonego - informuje podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

~miś

27-01-2022 20:51 9 21

"ta budka ona nie czynna.nawet napis był ale jakiś łobuz zdjął"
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.