Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. W roku 2012 pomogliśmy ponad 13 tysiącom rodzin. W Krośnie paczka jest po raz drugi i to właśnie w tym rejonie szuka wolontariuszy.
  

SuperW to jedna z najważniejszych osób w projekcie bo właśnie wolontariusz dociera do najbiedniejszych rodzin w rejonie, diagnozuję ich sytuacje, poznaje konkretne potrzeby i podejmuję decyzję o włączeniu do projektu.A kiedy pomagamy: gdy w rodzinie znajduje się chore/niepełnosprawne dziecko, rodzinom wielodzietnym, starszym i samotnym, samotnym rodzicom, rodzinom które dotknęło nieszczęście (np. powódź, pożar).Do drużyny SuperW są zaproszeni wszyscy, którzy chcą mądrze pomagać. Lecz sama chęć pomagania to za mało, poszukujemy osób pełnoletnich, wytrwałych w dążeniu do celu, samodzielnych w działaniu i gotowych wejść w trudny świat biedy. Jeżeli to właśnie Ty czujesz się na siłach i chcesz wesprzeć projekt to czekamy na Ciebie!Więcej na www.superw.pl oraz
facebook.com/SzPKrosno.29 sierpnia w całej Polsce a także na rzeszowskim rynku odtańczyliśmy studniówkowego Poloneza i rozpoczęliśmy wielkie odliczanie do finału Szlachetnej Paczki, który odbędzie się 8-9 grudnia. Razem z nami bawili się Trio ETC, Delfina i Bartek, tancerze szkoły Aksel, Zespół Pieśni i Tańca Rudki, wolontariusze, liderzy oraz wielu sympatyków Szlachetnej Paczki. Oczywiście lider rejonu Krosno i okolice wraz ze swoimi wolontariuszami też tam był i zachęcał do rejestrowania się na stronie www.superw.pl aby zostać wolontariuszem i wspierać projekt Szlachetnej Paczki.Liderem Rejonu Krosno i okolice jest Katarzyna Kozdrój.