Od czwartku na drogach powiatu krośnieńskiego rozpoczyna się coroczna akcja "Znicz". W dniu Wszystkich Świętych jak i przez weekend spodziewany jest wzmożony ruch pojazdów i pieszych. Tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na terenie powiatu krośnieńskiego wprowadzone zostaną 31 października i potrwają do 3 listopada.
  

Wzmożone działania "Znicz 2013" rozpoczną się w czwartek i potrwają przez weekend. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, przede wszystkim w pobliżu cmentarzy.W tych dniach do dyspozycji odwiedzających cmentarz komunalny na ul. Wyszyńskiego w Krośnie, wyznaczone zostały parkingi:

- na wysokości cmentarza przy ul. Wyszyńskiego

- przy kościele św. Piotra i Jana z Dukli

- na ul. Podkarpackiej od strony cmentarza na odcinku od zatoki przystankowej do ul. Lwowskiej

- obok pawilonu „Lidl” przy ul. Lwowskiej

- przy Starostwie Powiatowym na ul. Bieszczadzkiej

- na osiedlu mieszkaniowym im. Grota Roweckiego od strony ul. Podkarpackiej.Na krośnieńskich ulicach obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się:

- na ul. Podkarpackiej, po prawej stronie od ul. Lwowskiej do ul. Grodzkiej

- na ul. Wyszyńskiego w kierunku dzielnicy Suchodół po obydwu stronach od ul. Podkarpackiej do zatok autobusowych poniżej cmentarza.Ograniczenie prędkości do 40 km/godz. będzie obowiązywać na odcinku ul. Podkarpackiej od ul. Lwowskiej do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego i ul. Grodzką.W rejonie drugiego krośnieńskiego cmentarza komunalnego w dzielnicy Polanka na ul. Baczyńskiego odbywać się będzie ruch jednokierunkowy. Wjazd na tę ulicę możliwy będzie od ul. Decowskiego (zakaz wjazdu od strony Dobieszyna). Po lewej stronie tej ulicy będzie zakaz zatrzymywania się.Parkowanie będzie możliwe:

- po prawej stronie ul. Baczyńskiego w kierunku Dobieszyna od strony cmentarza

- na ul. Popiełuszki po lewej stronie drogi możliwe w miejscach oznakowanych znakami drogowymiWprowadzone zostanie ograniczenie prędkości na ul. Popiełuszki w rejonie cmentarza do 40 km/godz.Parkingi posiadać będą wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Ruchem drogowym na ulicach i parkingach w razie konieczności będą kierować funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej.Policjanci pełniący w tych dniach służbę będą udzielać niezbędnej pomocy oraz reagować na zachowania zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.Apelujemy do pieszych, aby po zmroku używali elementów odblaskowych i zachowali szczególną ostrożność poruszając się pieszo, zwłaszcza w rejonach cmentarzy.Odwiedzając groby nie zapominajmy o kieszonkowcach, którzy wykorzystując naszą zadumę łatwo mogą dokonać kradzieży. Bądźmy czujni i ostrożni. Nie zabierajmy na cmentarze większych kwot pieniędzy, biżuterii czy wartościowych dokumentów.Aby bezpiecznie i spokojnie dotrzeć do domu, musimy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wybierając się w daleka podróż, sprawdźmy stan techniczny naszego samochodu. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Zwracajmy szczególną uwagę na znaki drogowe, ponieważ w tych dniach w wielu miejscach pojawiają się nowe oznaczenia.Na cmentarzach powiatu w związku z wysokim stopniem utrudnienia wyjazdu na aleje cmentarną z drogi krajowej nr 9 w miejscowości Iskrzynia, apelujemy o szczególną ostrożność w tym miejscu.KMP Krosno