W niedzielę 10 listopada, w hali Olimpia w Kamieniu, drużyna SKS–u Dukla rozegrała mecz wyjazdowy z zespołem gospodarzypodczas 6 kolejki IV ligowych rozgrywek. Mecz z ostatnią drużyną w tabeli, która nie zdobyła w tym sezonie jeszcze punktu, z założenia miał przynieść 3 oczka potrzebne do walki o ligowy awans.
  

Nasi siatkarze przystąpili do tego meczu bardzo zmotywowani, w żaden sposób nie lekceważąc rywala. Drużyna gospodarzy, grając we własnej hali i przy dopingu swojej publiczności, za wszelką cenę chciała pokusić się o sprawienie niespodzianki oraz przełamać złą serię. Nasza drużyna od początku do końca spotkanie utrzymywała pełną koncentrację i nie chciała pozwolić przeciwnikowi na dobrą i skuteczną grę. W każdym z trzech rozegranych w tym spotkaniu setów, duklanie prezentowali się znakomicie, górując nad zespołem rywali. Od samego początku siatkarze dukielskiego SKS – u budowali kilkupunktową przewagę, której nie oddawali już do końca. Widać było pełne zaangażowanie, walkę o każdą piłkę oraz pewność i zdecydowanie w wykonywanych zagraniach. W oczy rzucać się mogła skuteczna gra blokiem, która powoli staje się wizytówką dukielskiej drużyny. W tym elemencie brylowali nasz środkowy Bartek Jerzyk (8 pkt) oraz atakujący Wiernusz (10 pkt). Bardzo dobrze w obronie i na kontrach grał nasz lider Maciek Chłap (15 pkt), który tego dnia był nie do zatrzymania przez drużynę rywali. Ciężko nie pochwalić również pozostałych zawodników dukielskiej drużyny, którzy znakomicie wywiązywali się ze swoich obowiązków na boisku, bez względu na rolę jaką mieli do odegrania w tym meczu. Wszystko to dało w efekcie ważne 3 – punktowe zwycięstwo, niezbędne do walki o ligowy awans."Myślę, że poziom naszej dzisiejszej gry nie był najwyższy ale cieszę się, że udało nam się zrealizować przedmeczowy cel czyli wygrać z zespołem z Kamienia za 3 punkty" – powiedział po meczu kapitan drużyny SKS – u Konrad Piróg."Chłopaki mieli dziś za zadanie zdobyć w Kamieniu komplet punktów i to im się udało. Bardzo się cieszę i gratuluję całej drużynie" – Zenon Leńczyk, prezes SKS – u Dukla.

Po meczu z zespołem z Kamienia, siatkarze dukielskiego SKS – u znajdują się na półmetku rozgrywek rundy zasadniczej. Do tej pory nasi siatkarze rozegrali 6 spotkań, notując 4 zwycięstwa i 2 porażki, zdobywając łącznie 10 punktów. W chwili obecnej pozwala im to plasować się na trzecim miejscu w tabeli grupy pierwszej IV – ligowych rozgrywek. Przypomnijmy że do fazy play – off awansują po trzy drużyny z obu grup, które będą walczyły dalej między sobą o awans. Sytuacja w tabeli wydaje się na dzień dzisiejszy dość wyklarowana. Na pierwszym miejscu w lidze znajduję się drużyna z Rzeszowa, która z 5 – punktową przewagą nad drugim zespołem, wydaje się pewna do gry w fazie play – off. Później, z bardzo podobną liczbą punktów w tabeli, są aż 4 zespoły, które powalczą między sobą o premiowane miejsca 2 – 3. Tabelę zamykają drużyny z Dębicy i Kamienia.Siatkarze dukielskiego SKS – u rundę rewanżową rozpoczną 24 listopada meczem wyjazdowym w Dębicy. Jeżeli duklanie w dalszym ciągu myślą o zakwalifikowaniu się do fazy play - off, muszą grać tak samo skutecznie jak do tej pory, jak nie lepiej. Tego im z całego serca życzymy !!SKS Dukla - LUKS Lider Kamień 3:0 (25:20; 25:21; 25:21)


SKS Dukla

G. Zawisza, K. Barut, M. Okarma, K. Wiernusz, M. Chłap, B. Jerzyk, M. Kowalik, M. Janocha (L),
K. Piróg (C), D. WiernuszLUKS Lider Kamień

Rurak, W. Piróg, P. Rurak, W. Walicki, B. Kucaba, D. Kostyra, D. Grochala, P. Piróg, M. Piróg,
M. PirógMK