Po raz pierwszy ulicami Krosna wyruszy Orszak Trzech Króli. W tę ogólnopolską akcję organizowaną w Święto Trzech Króli (6 stycznia), za sprawą organizatorów: Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum, włączyli się również Krośnianie.
  

Po Mszy Świętej odprawionej w kościele pod wezwaniem św. Piotra i św. Jana z Dukli, z kolędą na ustach Orszak wyruszy na Rynek.Chcemy, by "Orszak Trzech Króli" stał się okazją do wspólnego, rodzinnego świętowania – zaprasza ks. Dariusz Wilk – Dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum w Krośnie. Do udziału w orszaku zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, a przede wszystkim dzieci i młodzież wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami - dodajeHonorowy Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Prezydent Miasta Krosna – Piotr Przytocki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – Metropolita Przemyski Arcybiskup Józef Michalik, Przełożony Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła – ks. Kazimierz Radzik CSMA.Program Orszaku:

11.00 – Msza św. w kościele pod wezwaniem św. Piotra i św. Jana z Dukli;

12.00 – przemarsz ulicami naszego miasta na trasie: kościół pod wezwaniem św. Piotra i św. Jana z Dukli – Rynek Trasa: ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Grodzka,
Plac Konstytucji 3 Maja, ul. Henryka Sienkiewicza, Rynek;

13.00 – podsumowanie konkursu na strój kolędniczy i zakończenie Orszaku.krosno.pl