IX Bieszczadzkim Wyścigu Rowerów Górskich "Zimowe Tropy Żbików" wzięli udział zawodnicy z Dukli.
W Smolniku, koło Komańczy 27 stycznia zawodnicy MOSiR Dukla rywalizowali w IX Bieszczadzkim Wyścigu Rowerów Górskich "Zimowe Tropy Żbików".

Trasa o długości około 18 km i przewyższeniu ponad 420 m przebiegała na prawie całej jej długości w zimowej scenerii. W zawodach wzięło udział 119 zawodników, na mecie czekała na nich gorąca herbata, sok z gumijagód, kiełbaska z grilla. Przy ognisku zawodnicy dzielili się wrażeniami z trasy.

Dla większości zawodników był to pierwszy start w sezonie. W swojej kategorii wiekowej M4 na pierwszym miejscu zawody ukończył Robert Albrycht, drugi był Jacek Szczurek. Czekoladowe miejsce czwarte w kat. M2 zajął Michał Cichoń, Dominik Malczewski był trzynasty. W kategorii M3, na miejscu ósmym ukończył Piotr Malczewski, dwudziesty pierwszy był Paweł Litwin, Mateusz Lorenc na metę przyjechał dwudziesty szósty, Janusz Krowicki trzydziesty czwarty.