W Dukli odbył się VII Turniej Szachowy o Mistrzostwo Beskidu Niskiego.
W dniach od 5 do 9 lutego w Szkole Podstawowej w Dukli odbył się VII Turniej Szachowy o Mistrzostwo Beskidu Niskiego. Rozegrane zostały dwa turnieje w szachach klasycznych i jeden w szachach szybkich.

W turnieju A wzięło udział 11 zawodników, którzy rywalizowali w turnieju kołowym, na dystansie 11 rund, tempem 90 min. + 15 s na posunięcie. W wyniku wielogodzinnych zmagań przy szachownicach, mistrzem Beskidu Niskiego na 2018 r., został reprezentant KKSz Urania MOSiR Krosno, Marian Lorenc przed Dominikiem Seredynem z Tempa Ożarów, Patrykiem Mrozowskim z LUKS Burza Rogi i Dominikiem Gazdą z KKSz Urania MOSiR Krosno. Zwycięzca oddał swoim przeciwnikom tylko połówkę i zdobył piękną statuetkę Beskidu Niskiego. Reprezentanci KKSz Urania MOSiR Krosno zdominowali tegoroczny turniej, zwyciężając we wszystkich grupach. Przez te pięć dni codziennie dojeżdżali do Dukli i jednocześnie przygotowywali się do trudnych partii, w czym szczególnie pomagali rodzice i opiekunowie. Turniej ten jest dla krośnieńskiej młodzieży jednym z elementów przygotowań do sezonu i rozgrywek ligowych.

turniej szachowy

Do turnieju B przystąpiło 10 uczestników. Zawody rozgrywane były na dystansie 9 rund, tempem 60 min. + 10 s na zawodnika, systemem kołowym. Średni ranking turnieju 1445. Zwyciężył junior KKSz Urania MOSiR Krosno, Kamil Błasik przed reprezentantami gospodarzy: Grzegorzem Fornalem i Witoldem Myszą. Najlepszą zawodniczką została Martyna Mansz (KKSz Urania Krosno) przed Magdaleną Zając (MOSiR Dukla).

W turnieju szachów szybkich wzięło udział 11 zawodników. Zawody rozgrywane były na dystansie 9 rund, tempem 15 min. + 5 s na zawodnika, systemem szwajcarskim. Średni ranking turnieju 1369. Zwyciężył junior Krośnieńskiego Klubu Szachowego „Urania”, Kacper Karaś, który wyprzedził kolegę klubowego Kacpra Rygla, Witolda Myszę (UKS Rekord Iwla) i Martynę Mansz (Urania Krosno).

Nagrody, puchary, medale i dyplomy wręczali: Michał Szopa Dyrektor MOSiR w Dukli i Jerzy Gunia Prezes UKS Rekord Iwla, organizator i sędzia główny. Sponsorami pucharów, medali i nagród byli: Gmina Dukla, MOSiR Dukla i UKS Rekord Iwla. Turnieje były objęte patronatem Burmistrza Dukli Andrzeja Bytnara. Gratulujemy zwycięzcom. Wszystkich zapraszamy za rok na VIII Turniej Szachowy o Mistrzostwo Beskidu Niskiego.