Wyścig Dukla Wolf Race otrzymał główną nagrodę w konkursie Kryształowe Orły MTT Wrocła w kategorii wydarzenie cykliczne podczas Międzynarodowych Targach Turystyki i Wolnego Czasu we Wrocławiu.
W dniach od 1 do 3 marca odbyła się we Wrocławiu 11. edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i Wolnego Czasu. Targi w tym roku odbywały się na Stadionie Wrocław, w miejscu przeznaczonym na m.in. ekspozycje targowe. Na trzech kondygnacjach powierzchni targowych 110 wystawców z Polski i zagranicy: Norwegii, Ukrainy, Czech, Słowacji, Niemiec, Gruzji, Armenii prezentowało swoje oferty.

Gmina Dukla jako jedyny podmiot reprezentowała województwo podkarpackie. Otwarcia targów dokonał marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej Paweł Wróblewski, dyrektor MTT Wrocław Piotr Olczak, a także przedstawiciele państw z Europy współpracujących z Wrocławiem: Niemiec, Armenii, Słowacji i Czech. Po oficjalnym otwarciu targów nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Kryształowe Orły MTT Wrocław.

Dukla targi

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: produkt turystyczny, atrakcja turystyczna i wydarzenie cykliczne - związane z turystyką lub produktem turystycznym. Nagroda ta jest podkreśleniem wyjątkowości działań w sektorze turystyki. Gmina Dukla zgłosiła udział w kat. wydarzenie cykliczne - związane z turystyką - Dukla Wolf Race. Zgłoszone wydarzenie zostało nominowane do nagrody głównej jako jedno z pięciu w tej kategorii i zdobyło pierwsze miejsce - Kryształowego Orła. Za zdobycie tej nagrody gmina Dukla otrzymała na MTT Wrocław 2020 nieodpłatne stoisko targowe. Podczas trzydniowych targów dla odwiedzających odbywały się różne imprezy jak np. Festiwal Podróżników, Festiwal Kulinarny, konkursy z ciekawymi nagrodami, a także wiele atrakcji dla dzieci: zagadki, układanie puzzli turystycznych, konkursy.

Stoisko gminy Dukla odwiedzane było bardzo licznie. Odwiedzający interesowali się przede wszystkim turystyką aktywną, szczególnie rowerową i pieszą, a także dziedzictwem kulturowym, architekturą drewnianą, łemkowszczyzną, historią wojen, które przetaczały się przez nasz teren. Wiele z tych osób w przeszłości już było w Dukli, albo przejeżdżało przez Duklę, ale byli też tacy którzy chcą wybrać się do nas po raz pierwszy.

Oceń artykuł