Ruszyła akcja pomocy dla mieszkanki Teodorówki. W wyniku wybuchu pieca na paliwo stałe śmierć poniósł starszy mężczyzna, zniszczona została instalacja CO, zniszczone drzwi i okna.
Burmistrz gminy Dukla Andrzej Bytnar zwrócił się z apelem o udzielenie pomocy Marii Skrzęta z Teodorówki. Tragiczny wybuch miał miejsce 20 lutego br. - Pomóżmy odremontować dom Pani Marii Skrzęta. Gorąco apeluję i proszę wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe i rzeczowe dla rodziny - apeluje burmistrz Andrzej Bytnar.

Pomoc finansową można przekazać na wyodrębniony rachunek bankowy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Krośnie PKO BP: 10 1020 2964 0000 6102 0003 3878 z dopiskiem "POMOC DLA PANI MARII SKRZĘTA Z TEODORÓWKI".

Śledztwo w sprawie wybuchu pieca w Teodorówce prowadzi Prokuratura Rejonowa w Krośnie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wybuchu doszło około godz. 16, w momencie, gdy około 75-letni mężczyzna rozpalał piec na paliwo stałe (węgiel, drewno). W wyniku wybuchu mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. - W kotłowni znajdował się też drugi piec gazowy. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że instalacja była przełączana manualnie, w zależności, którym piecem ogrzewany był dom - poinformowała Iwona Czerwonka-Rogoś, prokurator rejonowy w Krośnie.

W chwili eksplozji w domu była żona mężczyzny, jednak ona nie odniosła żadnych obrażeń.

Zniszczeniu uległa kotłownia z obydwoma piecami, powyrywane z futryn zarówno drzwi wewnętrzne jak i zewnętrzne, powybijane okna w budynku.

Wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia mają zostać ustalone po przeprowadzeniu oględzin przez biegłego z zakresu pożarnictwa i wykonaniu przez niego opinii.

Udostępnij ten artykuł znajomym: