Trwają prace przy budowie remizy strażackiej w Tylawie. Drugi etap, czyli wykonanie stanu surowego ma się zakończyć we wrześniu 2020 r.
W marcu br. Gmina Dukla podpisała umowę z firmą Femix na wykonanie II etapu budowy remizy strażackiej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Tylawie. Obiekt ma stanąć w pobliżu drogi krajowej nr 19. W zakresie prac jest wykonanie stanu surowego remizy do końca września br. Prace te mają kosztować ponad 633 tys. zł. Wcześniej, w I etapie wykonano ławy fundamentowe i zjazd z drogi krajowej nr 19. Kosztowało to blisko 270 tys. zł.
Zgodnie z projektem, budynek remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tylawie będzie parterowy i niepodpiwniczony.

budowa remizy w Tylawie

- W budynku znajdować będą się pomieszczenia garażowe na 2 strażackie wozy bojowe, samochód operacyjny, motocykle strażackie, pomieszczenia magazynowe na sprzęt i wyposażenie strażackie, pomieszczenia do obsługi, sprawdzania i naprawy sprzętu oraz zaplecze szatniowo-socjalno-sanitarne, punkt koordynacji i sala odpraw dla strażaków – poinformowała Krystyna Boczar-Różewicz z Urzędu Miejskiego w Dukli.

Ochotnicza Straż Pożarna w Tylawie powstała w 1946 roku. W przyszłym roku świętować będzie jubileusz 75-lecia powstania. Obecnie druhowie z Tylawy dysponują średnim i lekkim samochodem pożarniczym, quadem oraz motocyklami. Liczą, że może uda się oddać nową remizę na 75-lecie. Byłby to na pewno piękny prezent na brylantowy jubileusz.

Udostępnij ten artykuł znajomym: