Do redakcji portalu trafił list, w którym mieszkańcy gminy Dukla podnoszą kilka problemów, z którymi się zetknęli. Na sygnały bardzo szybko odpowiedział burmistrz Andrzej Bytnar.
List mieszkańców gminy Dukla
Z dniem 1 maja 2020 r. została zlikwidowana kasa w Urzędzie Gminy Dukla. W naszej gminie mieszka bardzo dużo osób w podeszłym wieku, które mają problemy z opłatami za śmieci, podatek itp. Ta kasa to była ich deska ratunku.
Kolejna sprawa. Urząd gminy zamknięty dla mieszkańców a np. w gminie Miejsce Piastowe kasa w urzędzie i biuro podawcze otwarte. Nie zamykają się przed ludźmi jak w Dukli.
Burmistrz otworzył tylko targowicę w Dukli, pewnie brakuje kasy z opłat. Tylko, że na targowicy co druga osoba to bez maski na twarz, ale nikt tego nie sprawdza. Zebrali tylko kasę i mają nasze bezpieczeństwo w dalekim poważaniu.
Zainteresujcie się tą sprawą


Mieszkańcy gminy Dukla

Odpowiedź Burmistrza Dukli

W odpowiedzi na list Mieszkańców gminy Dukla informuję, że nie jest prawdą, że Urząd Miejski w Dukli jest zamknięty, wręcz przeciwnie cały czas, w tym trudnym dla wszystkich okresie, jest otwarty i pracownicy załatwiają sprawy i problemy naszych Mieszkańców. Musimy stosować się do zasad narzuconych nam odgórnie i przestrzegać wszystkich rozporządzeń Rady Ministrów związanych z nietypową sytuacją jaką spowodowała pandemia Covid-19. Prosiliśmy Mieszkańców od początku zaistniałej sytuacji i prosimy nadal, aby sprawy które można załatwić drogą elektroniczną załatwiać tak właśnie, co jest bezpieczniejsze dla wszystkich. Sprawy, które nie do końca można załatwić przez internet np. w Urzędzie Stanu Cywilnego, w ewidencji ludności, przy odbieraniu dowodów osobistych, a także wszelkie inne sprawy które załatwiają osoby w sposób bezpośredni są trochę utrudnione, ale załatwiane cały czas. Jeśli macie Państwo ważną sprawę, nie cierpiącą zwłoki, która wymaga rozmowy ze mną, zapraszam do urzędu. Proszę tylko wcześniej umówić się na konkretny termin, spotkanie odbędzie się przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności.

Kasa w urzędzie została zlikwidowana, ponieważ od dłuższego już czasu notowaliśmy spadek obrotów, co skutkowało początkowo skróceniem godzin otwarcia kasy, a obecnie zdecydowaliśmy się na całkowitą jej likwidację. Nie oznacza to, że pozostawiamy Mieszkańców bez możliwości opłat gotówkowych. Podatki bez opłat można zapłacić u inkasentów-sołtysów wszystkich miejscowości, a mieszkańcy Dukli u p. Mieczysława Kowalika na ul. Cergowskiej lub przelewem na konto. Do dyspozycji Mieszkańców jest również terminal płatniczy, poprzez który Mieszkańcy mogą płacić zobowiązania kartą.

Co do placu targowego to został on otwarty zgodnie z prawem, czego domagali się zarabiający na placu. Otwarcie, które nastąpiło w sobotę, nie jest takie jak przed pandemią, bowiem obowiązują tam wszystkie wymogi dotyczące zachowania się w miejscach publicznych, takie jak dystansowanie się, maseczki. Jeśli uważacie Państwo, że odwiedzający plac targowy zachowują się niewłaściwie, proszę zgłaszać to do odpowiedniego organu, którym w tym przypadku jest policja

Z wyrazami szacunku
Andrzej Bytnar
Burmistrz Dukli

Udostępnij ten artykuł znajomym: