Sąd Apelacyjny w Rzeszowie rozpoznał odwołanie od wyroku Sądu Okręgowego w Krośnie. Sprawa dotyczy 54-letniego mężczyzny, który 14 marca 2019 r. podczas libacji alkoholowej w Iwoniczu zranił nożem dwóch kompanów.

Oskarżony o usiłowanie zabójstwa

Prokuratura Rejonowa w Krośnie oskarżyła 54-letniego Piotra O. o usiłowanie zabójstwa 61-letniego Mariana W. oraz 26-letniego Sławomira Ś. Sąd Okręgowy w Krośnie zmienił jednak kwalifikację prawną czynu i 22 maja br. skazał Piotra O. na łączną karę 6 lat pozbawienia wolności usiłowanie dokonania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowania naruszenia czynności narządów ciała lub rozstroju zdrowia trwającego nie dłużej niż 7 dni a także kierowanie gróźb karanych. Orzekł również nawiązkę w kwocie 3 tys. zł dla Mariana W. i 1 tys. zł dla Sławomira Ś. Ze względu na panujące wówczas obostrzenia związane z pandemią, ogłoszenie wyroku odbyło się tylko w obecności stron. Nie mogli uczestniczyć ani dziennikarze, ani publiczność.

Apelacja częściowo uwzględniona

Apelację od wyroku do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie wniosła zarówno Prokuratura Rejonowa w Krośnie jak i obrończyni oskarżonego, adwokat Katarzyna Pietruszka.
Wyrok zapadł 21 października. Sąd częściowo przyznał rację obronie w przypadku zachowania się Piotra O. w stosunku do Sławomira Ś. i zmniejszył łączny wyrok z 6 lat pozbawienia wolności na 5 lat i 6 miesięcy. Wyrok jest już prawomocny.

Atak nożem w czasie libacji

Do zdarzenia doszło 14 marca 2019 r. w Iwoniczu, w drewnianym domu należącym do 61-letniego Mariana W. Piotr O. przyjechał do 61-latka i 26-letniego Sławomira Ś., których poznał wcześniej w Schronisku Brata Alberta w Krośnie. Podczas libacji alkoholowej między mężczyznami miało dojść do nieporozumień. Piotr O. zranił nożem Mariana W. i Sławomira Ś. 61-letni gospodarz został przewieziony do szpitala. 26-latek został lżej ranny Rany. Gdy doszło do zdarzenia, wszyscy trzej byli pijani. Piotr O. miał około 2,5 promila alkoholu, Marian W. ponad 2 promile, a Sławomir Ś. 1,2 promila.

~Pan tygrys

28-10-2020 14:44 5 22

Uwolnić słonia.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.