WSSE w Rzeszowie poinformowała o 12 ogniskach koronawirusa na Podkarpaciu. Dwa nowe potwierdzono w Krośnie i Iwoniczu oraz z sąsiednich powiatach brzozowskim i jasielskim.
W Domu Pomocy Społecznej Bonifratrów w Iwoniczu łącznie w ognisku potwierdzono 33 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 5 osób z personelu medycznego i 28 pacjentów.

- Z kolei w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym krośnieńskiego szpitala w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 10 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 3 osób z personelu medycznego i 7 pacjentów - poinformowała Dorota Gibała z WSSE w Rzeszowie.

W Domu Pomocy Społecznej w Brzozowie przy ul. Witosa w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 20 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 2 osób z personelu medycznego, 4 osób personelu pomocniczego i 14 pacjentów.

W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu łącznie w ognisku potwierdzono 99 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 6 osób z personelu medycznego oraz u 93 podopiecznych.