W Zespole Szkół w Iwoniczu odbył się IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem "Mam czas rozmawiać".
1 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólnie ze Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Krośnie zorganizowało IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem "Mam czas rozmawiać", adresowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna.

Tradycyjnie celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o wirusie i chorobie HIV/AIDS, promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od zachowań ryzykownych oraz kształtowanie właściwych postaw młodzieży w stosunku do ludzi chorych. Konkurs wpisuje się w przyjęty do realizacji przez Powiat Krośnieński Plan Edukacji Zdrowotnej "Życie mam tylko jedno".

W tym roku finał konkursu odbył się 1 grudnia br. w Zespole Szkół w Iwoniczu. Zaproszonych gości powitała Bożena Zajdel, wicedyrektor szkoły. W imieniu organizatorów Anita Pelczar, kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z PSSE w Krośnie, zapoznała uczniów z zasadami konkursu. Poinformowała o stopniu złożoności testu pisemnego, który składał się z 32 pytań w formie otwartej i zamkniętej, wielokrotnego wyboru.

Do niniejszego konkursu zakwalifikowało się 30 finalistów etapów szkolnych, łącznie z 10 szkół. Uczniowie byli dobrze przygotowani reprezentowali wyrównany poziom wiedzy. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, które wręczyły Katarzyna Cetnarska zastępca dyrektora PSSE oraz w imieniu starosty krośnieńskiego Jana Pelczara, Agnieszka Prugar - Nowak.

W tym roku przyznano 5 miejsc i 3 wyróżnienia:
1. Patrycja Olejarska
2. Weronika Pękalska
3. Jagoda Tomkowicz
4. Wiktoria Dubis i Izabela Wierdak
Wyróżnienia: Szymon Szczygliński, Karol Rejdyc, Karolina Świrad.

Podsumowując spotkanie organizatorzy złożyli podziękowania nauczycielom za poświęcony czas i przygotowanie swoich podopiecznych do trudnego testu, a zwycięzcom gratulowali wiedzy. Podkreślono jak ważne jest organizowanie przedsięwzięć prozdrowotnych, których ideą jest zwiększanie świadomości, szczególnie ludzi młodych, uczących właściwych postaw związanych ze zdrowym stylem życia.

Podczas przerwy na poprawę testów i obrady jury konkursowego, młodzież wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach z zielarstwa i ziołolecznictwa oraz mogli spróbować swoich sił na wirtualnej strzelnicy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.