Dzisiaj (17 grudnia) w Iwoniczu-Zdroju już po raz XVI został zorganizowany przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju kiermasz świąteczny.
W tym roku kiermasz przedświąteczny zorganizowany pod hasłem "W oczekiwaniu na Boże Narodzenie" zgromadził w sali widowiskowej "Wczasowicz" w Iwoniczu-Zdroju ponad 20 wystawców z terenu gminy. W gronie tym znalazły się wszystkie szkoły podstawowe: z Iwonicza, Iwonicza-Zdroju, Lubatowej i Lubatówki, przedszkole z Iwonicza-Zdroju, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju, Zespół Szkół w Iwoniczu, koła gospodyń wiejskich z Iwonicza, Lubatowej i Lubatówki, Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych "Ares" z Lubatowej, Drużyna Harcerska im. ks. E. Kwaśnika z Lubatowej oraz indywidualni wystawcy: Zofia Chodak, Krystyna Kinel, Danuta Kurdziel, Aleksandra Frydrych, Lucyna Nizianty, Jowita Wiernasz, Wioletta Zając, Weronika Kielar, Paulina Domaradzka, Katarzyna Zając, Sylwia Wierdak-Wilusz, Maria Kandefer.

XVI Kiermasz Świąteczny w Iwoniczu-Zdroju

Podczas kiermaszu uhonorowano także laureatów konkursu "Bożonarodzeniowa Kartka Świąteczna". W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 200 prac, a komisja konkursowa postanowiła przyznać 30 nagród i wyróżnień w czterech kategoriach. Dyplomy i upominki wręczył burmistrz gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj.

W oficjalnym otwarciu kiermaszu wzięli udział również radni Rady Powiatu Krośnieńskiego Maria Parylak i Grzegorz Nieradka, radni rady Miejskiej w Iwoniczu-Zdroju z przewodniczącym Rajmundem Boczarem, zastępca burmistrza Jacek Rygiel, proboszcz parafii w Iwoniczu-Zdroju ks. Bogdan Nitka oraz dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju Dorota Świstak.

XVI Kiermasz Świąteczny w Iwoniczu-Zdroju

- Dzisiejszy kiermasz odbył się po raz pierwszy w odrestaurowanej sali "Wczasowicz". Obecnie jest bardziej salą widowiskową, niż kinową. Jednak świadczymy także i usługi kinowe prezentując filmy o Iwoniczu-Zdroju i jego historii, o naszych okolicach oraz Podkarpaciu. Po zmianach sala będzie mogła też w większym stopniu seniorom oraz dzieciom i młodzieży. Udało nam się także dokupić 150 krzeseł, 30 stolików oraz lampki - powiedziała dyrektor Dorota Świstak.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.