Zawodnicy IKN „Górnik" Iwonicz-Zdrój wrócili z kilkoma medalami z Mistrzostw Polski w biathlonie letnim.
Z pięcioma medalami wrócili zawodnicy IKN „Górnik" Iwonicz-Zdrój z Mistrzostw Polski w biathlonie letnim, które rozegrano w Kościelisku-Kirach w dniach 27 do 30 czerwca. W pierwszym dniu zawodów w biegach indywidualnych siostry Klaudia i Kamila Cichoń zdominowały rywalizację wśród juniorek sięgając odpowiednio po złoty i srebrny medal. Klaudia Cichoń została sklasyfikowana na 6 miejscu w gronie seniorek, Mistrzynią Polski została Monika Hojnisz (AZS AWF Katowice).

Iwonicz-Zdrój

W drugim dniu rywalizacji w biegach sprinterskich najlepiej z naszych biathlonistów zaprezentował się Dawid Stanisz, który został Wicemistrzem Polski w gronie młodzików. Ostatniego dnia zmagań przeprowadzono biegi ze startu wspólnego seniorów i seniorek oraz sztafety w pozostałych kategoriach wiekowych. Dwie sztafety IKN „Górnik" Iwonicz-Zdrój stanęły na najniższym stopniu podium - juniorzy w składzie: Michał Krzanowski, Patryk Jakieła i Jerzy Krzanowski oraz młodziczki młodsze: Julia Murdzek, Daria Deryniowska i Kamila Kania.

O medal dzielnie walczyła sztafeta młodzików (Jakub Jakubczyk, Dawid Stanisz i Paweł Kania), ale ostatecznie ukończyli rywalizację na 4 miejscu. W biegu ze startu wspólnego seniorek Kamila Cichoń zajęła 6 miejsce. Mistrzynią Polski została Weronika Nowakowska (AZS AWF Katowice).

Oceń artykuł