Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny "Excelsior" po ponad rocznym remoncie został oddany do użytku dla kuracjuszy.
W dniu 10 lipca nastąpił odbiór techniczny prac budowlanych związanych z modernizacją Szpitala „Excelsior” w Iwoniczu-Zdroju. Dzięki trwającej ponad rok czasu inwestycji wszystkie pokoje w obiekcie wyposażone są w węzeł higieniczno - sanitarny, kilkadziesiąt pokoi posiada podwyższony standard zakwaterowania, a wszystkie pomieszczenia szpitala dostosowane są do obecnych wymogów. Całość inwestycji przekroczyła wartość 3 milionów złotych.

Szpital Excelsior

W ubiegłym tygodniu zakończony został, trwający prawie rok, kolejny historyczny etap modernizacji Szpitala „Excelsior”. Cała inwestycja podzielona była na kilka etapów. Pierwszy z nich to remont tarasu w poziomie II piętra oraz balkonów III piętra. Drugi to wymiana posadzek oraz stolarki drzwiowej w 28 pokojach mieszkalnych oraz 14 pomieszczeniach medycznych - dyżurki pielęgniarskie, gabinety lekarskie, izolatka na I, II i III piętrze. Kolejny, najdłuższy etap modernizacji to przebudowa pokoi bez łazienek i innych pomieszczeń na pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Efektem tej inwestycji są 33 zmodernizowane pokoje, w których jest 79 komfortowych miejsc noclegowych. W każdym pokoju jest pełny, nowoczesny węzeł higieniczno - sanitarny.

Szpital Excelsior

Pokoje wyposażone zostały w nowe meble, instalację przyzywową, RTV i telefoniczną. Ponadto wykonane zostały instalacje przeciwpożarowe: awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego, wykrywania i sygnalizacji pożaru, hydrantową i przeciwpożarowy wyłącznik prądu. Klatka schodowa wyposażona została w automatyczny system oddymiania. Na posadzkach w pokojach i na korytarzach w skrzydle lewym II i III piętra oraz na całym korytarzu IV piętra ułożone zostały wykładziny zmywalne. Na II, III i IV piętrze urządzone zostały ogólnodostępne dla całej kondygnacji, pomieszczenia higieniczno-sanitarne, przystosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. W ostatnim etapie inwestycji zmodernizowane zostały wszystkie naświetla (5 szt.) w dachu nad korytarzem IV piętra oraz wykonane zostało wydzielenie odrębnej strefy pożarowej obejmującej klatkę schodową z windą.

Szpital Excelsior

Obecnie Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny „Excelsior” posiada 224 miejsca w pokojach 1, 2 i 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, wyposażonych w TV, radio, telefon oraz dostęp do sieci Internet Wi-Fi. Szpital ma na miejscu pełną bazę zabiegową, gabinety lekarskie i pielęgniarskie, stołówkę, świetlicę, kawiarenkę, mini pralnię, bibliotekę i kaplicę. W szpitalu funkcjonują oddziały rehabilitacji narządu ruchu o profilu neurologicznym, ortopedycznym, reumatologicznym oraz oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej. Dla gości dostępny jest parking.

Szpital Excelsior

Zarząd „Uzdrowiska Iwonicz” S.A. już planuje kolejne inwestycje związane z rozwojem Szpitala „Excelsior”. Przygotowany został projekt rozbudowy szpitala o nową część mieszkalną i zabiegową. Przewidziana jest również modernizacja chodników, dróg dojazdowych i miejsc parkingowych oraz rewitalizacja Parku Zdrojowego wokół budynku. Powodzenie tego przedsięwzięcia jest uzależnione jednak od możliwości pozyskania dotacji z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

remont Excelsiora