Uczniowie Gastronomika w Iwoniczu-Zdroju pod opieką nauczycieli rozpoczęli przygodę w  hiszpańskiej Andaluzji, ojczyzny flamenco, słynącej z doskonałej kuchni, złotych plaż, słońca i barwnej kultury. Przed nimi zawodowe wyzwania - praca w hotelach, cukierniach i restauracjach w okolicach Malagi.
4-tygodniowe staże zawodowe to zaszczyt, ale i wysiłek. Po trudach rywalizacji o możliwość udziału w projekcie rozpoczął się intensywny okres przygotowań grupy do wyjazdu. Zajęcia integracyjno-kulturowe, sporządzanie niezbędnej dokumentacji, nauka pisania CV w języku ojczystym i angielskim, warsztaty alternatywnych sposobów parzenia kawy, warsztaty kulinarne, podstawy BHP i udzielania pierwszej pomocy, a także zajęcia z języka hiszpańskiego i powtórka z języka angielskiego tak przydatnego w pracy i podróży, były dla uczniów dodatkową pracą pozalekcyjną.

staże uczniów w Hiszpanii

"Zawodowo doskonali - Practically perfect" to kolejny projekt w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju finansowany z funduszy UE w ramach programu PO WER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój).

staże uczniów w Hiszpanii

Uczniowie i absolwenci szkoły ruszają na podbój Europy, gdzie pod okiem profesjonalnych gastronomów, cukierników i hotelarzy w realnym środowisku pracy zdobywają nowe umiejętności zawodowe, a po pracy poznają kraj i mieszkających w nim ludzi, ich tradycje, potrawy, unikatowe wyroby spożywcze, słynne miejsca.

staże uczniów w Hiszpanii