Iwonicz. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 53-latek, który zaatakował współbiesiadników nożem.
Przypominamy. W ostatni czwartek w jednym z domów przy ul. Floriańskiej w Iwoniczu podczas zakrapianego spotkania doszło do awantury między trzema współbiesiadnikami. Jeden z nich zaatakował dwóch pozostałych nożem.

Jednemu z zaatakowanych mężczyzn udało się wydostać się z domu i zadzwonić na numer alarmowy. - Niezwłocznie na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z iwonickiego posterunku. 53-latek na widok policjantów rzucił się do ucieczki, jednak szybko został obezwładniony i zatrzymany - relacjonuje st. asp. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Poszkodowani mężczyźni w wieku 61 i 25 lat zostali zranieni w szyje i ręce. Najciężej ranny był starszy z nich, wymagał natychmiastowej interwencji chirurgicznej i został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala.

53-letni napastnik został doprowadzony do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu do 25 lat więzienia, a nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.