Proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Lubatowej wypowiedział umowę użyczenia działki na której znajduje się boisko piłkarskie.
Choć historia piłki nożnej w Lubatowej sięga lat 70-tych ubiegłego wieku to Ludowy Klub Sportowy działa nieprzerwanie do stycznia 1999 roku. W tym czasie przeżywał wiele wzlotów i upadków. Ostatnie lata to jednak rozwój amatorskiej piłki w Lubatowej. Klub ma zarejestrowane trzy drużyny i 70 zawodników, drużyna seniorów występująca w B klasie ma aspiracje do awansu.

Od ponad 15 lat mecze rozgrywane są na tzw. "hasioku" czyli boisku usytuowanym obok kościoła parafialnego. Teren ten jest własnością parafii a użytkowany na podstawie umowy użyczenia z grudnia 2001 roku.

Niestety ostatnie wydarzenia mogę popsuć jubileusz 20-lecia działalności klubu zaplanowany na lipiec. W poniedziałek 13 maja proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Lubatowej ks. Ryszard Królicki złożył w Urzędzie Gminy w Iwoniczu-Zdroju wypowiedzenie umowy użyczenia z zachowaniem 12-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Oznacza to, że klub w ciągu roku musi znaleźć nowe boisko aby kontynuować działalność.

boisko w Lubatowej

Wypowiedzenie umowy zaskoczyło wszystkich. Nie tylko zarząd klubu, lokalną, blisko 4-tysięczną społeczność ale także włodarza gminy. Prezes klubu Tomasz Turek nie chce komentować sprawy, oczekuje jednak wyjaśnienia okoliczności rozwiązania umowy. Po tym zbierze się zarząd aby przeanalizować sytuację w jakiej znalazł się klub. Ksiądz proboszcz odmówił komentarza w sprawie.

Z kolei w rozmowie telefonicznej Burmistrz Iwonicza-Zdroju Witold Kocaj przyznaje, że nie było żadnych sygnałów ze strony proboszcza o planowanym wypowiedzeniu umowy czy chęci renegocjacji umowy. Spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba, jestem totalnie zaskoczony - mówi bez ogródek burmistrz. Dodaje również, że w uzasadnieniu wypowiedzenia umowy jest odniesienie do spraw własnościowych gruntu mimo, że sprawy własnościowe w jego ocenie są w pełni uregulowane. Burmistrz wystosował pismo do biskupa przemyskiego w celu wyjaśnienia okoliczności wypowiedzenia umowy.


Oceń artykuł