Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu zwyciężyli już po raz piąty w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu zwyciężyli w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Finał wojewódzki odbył się w dniu 25 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Wzięło w nim udział 11 szkół województwa podkarpackiego reprezentowanych przez 33 uczestników wyłonionych w eliminacjach powiatowych.

Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu okazali się bezkonkurencyjni zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak też zdominowali klasyfikację indywidualną. Zwyciężył Damian Wilk – tegoroczny absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa, drugie miejsce zajął Kacper Kielar – także tegoroczny absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa, a czwarte miejsce wywalczył Wojciech Wilusz – uczeń klasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki. O dominacji uczniów ZS Iwonicz w turnieju świadczy fakt, iż drugi zespół w klasyfikacji drużynowej wyprzedzili o 17 punktów, a trzecią drużynę aż o 37 punktów.

Turniej składał się z kilku konkurencji. Najpierw uczestnicy rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego, test ze skrzyżowań oraz test z historii motoryzacji. Następnie wykonywali konkurencje praktyczne: jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”, jazda sprawnościowa motorowerem, przygotowanie pojazdu do jazdy i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu jako najlepsza drużyna finału reprezentować będą województwo podkarpackie w finale krajowym określanym jako Mistrzostwa Polski szkół ponadgimnazjalnych. Finał odbędzie się w dniach 11.06 – 12.06.2019 r. w województwie śląskim.

Za zwycięstwo w turnieju uczniowie otrzymali okazałe nagrody. Zwycięzca Damian Wilk – atrakcyjną i wartościową elektryczną hulajnogę, a szkoła za zajęcie I miejsca w klasyfikacji drużynowej otrzymała okazały puchar ufundowany przez Wojewodę Podkarpackiego. Należy podkreślić, iż uczniowie z Iwonicza już po raz piąty w ostatnich ośmiu latach zwyciężyli w tym prestiżowym turnieju. Uczniów do turnieju przygotowywał i opiekę sprawował Leszek Zajdel – dyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu.