W poniedziałek 1 lipca w Iwoniczu-Zdroju odbyło się oficjalnie otwarcie basenu.
Po ponad 10 latach znów w Iwoniczu-Zdroju można korzystać z otwartego basenu. W poniedziałek 1 lipca odbyło się oficjalnie otwarcie basenu przy ul. Leśniej, nieopodal amfiteatru, w miejscu, w którym pierwszy basen powstał kilka lat po zakończeniu II wojny światowej.

basen w Iwoniczu-Zdroju

To historyczna chwila. To była długo oczekiwana inwestycja nie tylko przez mieszkańców, ale a może przede wszystkich, przez kuracjuszy i turystów. Iwonicz-Zdrój wzbogacił się w nową atrakcję. - Oferta Iwonicza-Zdroju faktycznie dziś się poszerzyła, ponieważ uruchomiony został basen, który nie funkcjonował od roku 2007. Ten basen ma całkowicie inną koncepcję i inne rozwiązania. Jest niewiele mniejszy, bo ma 350 metrów kwadratowych, ale przyjaźniejszy dla dzieci bo z atrakcjami, jest zjeżdżalnia i grzybek - mówi gospodarz gminy Iwonicz Zdój Witold Kocaj.

basen w Iwoniczu-Zdroju

Koszt inwestycji wyniósł blisko 5 mln złotych. Powstał basen ze zjeżdżalnią anakonda, ale także nowe otoczenie - drewniana altana zlokalizowana w miejscu starego brodzika basenowego, plac zabaw z okazałym statkiem pirackim - zjeżdżalniami, ścieżki spacerowe i rowerowe. Zmodernizowano także szlak spacerowy do najstarszego i najsłynniejszego w Iwoniczu-Zdroju źródła Bełkotka. Ustawiono na nim cztery - największe na Podkarpaciu - tężnie solankowe zasilane wodą mineralną. - W ramach inwestycji zmodernizowano także całą nawierzchnię do źródła Bełkotka, zainstalowano siłownie na wolnym powietrzu a samo miejsce, czyli źródło Bełkotka zostało całkowicie zrewitalizowane - mówi burmistrz Witold Kocaj. Gmina otrzymała na inwestycję 85% dofinansowanie.

tężnie solankowe w Iwonicz-Zdroju

Nowy obiekt kusi atrakcyjnymi cenami. Bilet normalny dla osoby dorosłej uprawniający do wielokrotnego wejścia na basen w ciągu dnia wynosi 10 zł, bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat już tylko 6 złotych. Dzieci do lat 3 mogą korzystać z basenu bezpłatnie (dzieci i młodzież do lat 13 mogą korzystać z basenu tylko pod opieką osoby pełnoletniej). Pozostałe atrakcje niezwiązane bezpośrednio z basenem są dostępne bezpłatnie.Basen jest strzeżony przez dwóch ratowników, otwarty będzie od 1 lipca do 31 sierpnia (z wyłączeniem dni deszczowych) w godzinach od 10 do 18.

Zobacz zdjęcia z otwarcia: