Samochód HERE robi zdjęcia i skanuje ulice. Wkrótce możemy spodziewać się dużej aktualizacji popularnych map samochodowych.
Na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego w ostatnich dniach pojawił się samochód z umieszczonym na dachu specjalistycznym sprzętem. Samochód jest oklejony logiem HERE. To firma należąca do konsorcjum kilku niemieckich producentów samochodów i dużych firm. Jest konkurencją dla Google i jej usługi Google Street View.

HERE podobnie jak Google za pomocą samochodów wykonuje zdjęcia i zbiera dane. Następnie umieszcza je na mapach wykorzystywanych przez czołowych producentów samochodów w fabrycznie instalowanych nawigacjach i niezależnych nawigacjach samochodowych jak TomTom czy AutoMapa.

Samochód HERE posiada zestaw czterech kamer pozwalających na wykonywanie zdjęć sferycznych 360 stopni i kamerę odczytującą znaki drogowe. Także system LiDAR, zintegrowany z akcelerometrami, żyroskopami i GPS, skanujący za pomocą 32 laserów otoczenie do 70 metrów. Wszystkie zebrane w ten sposób dane pozwalają na stworzenie bardzo precyzyjnych map.

Co ciekawe, również Google oficjalnie poinformowało o aktualizacji Google Street View o nowe zdjęcia z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Samochód Google "uzbrojony" w aparaty fotograficzne w kwietniu br. rozpoczął fotografowanie Polskich ulic i dróg. Na trasie znalazło się Krosno a także Przemyśl, Rzeszów i Sanok. Niestety, Google nie informuje o dokładnym terminie przejazdu samochodu.
Udostępnij ten artykuł znajomym: