W powiecie krośnieńskim powstaną dwie Otwarte Strefy Aktywności (OSA). To miejsca aktywnego spędzania czasu przeznaczone dla mieszkańców.
OSA powstaną przy Zespole Szkół w Iwoniczu i Zespole Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju w ramach realizowanego przez samorząd Powiatu Krośnieńskiego projektu pn. . "Budowa 2 Otwartych Stref Aktywności w powiecie krośnieńskim w miejscowościach Iwonicz, Iwonicz-Zdrój" - w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo - Rekreacyjnej o charakterze Wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2019. OSA.

OSA to program Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zakłada dofinansowanie w wysokości 50 procent, pozostała część kwoty to wkład własny powiatu.

- Dzięki programowi powstaną ogólnodostępne i wielofunkcyjne miejsca do uprawiania sportu i rekreacji dla całych rodzin. Z siłowni plenerowych będą mogły korzystać zarówno osoby starsze, dorośli jak i dzieci. Budowa OSA umożliwi mieszkańcom spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny i stanie się miejscem integracji społecznej dla użytkowników w każdym wieku i o zróżnicowanej sprawności fizycznej. Ponadto lokalizacja w pobliżu szkół będzie alternatywą na pożyteczne spędzanie wolnego czasu dla uczniów internatu - podkreśla starosta Jan Pelczar.

Zakres prac obejmuje montaż urządzeń siłowni zewnętrznej, montaż plenerowych urządzeń do gier, ławek i zagospodarowanie zieleni. W skład wyposażenia siłowni zewnętrznej wchodzą m.in. orbitrek, narciarz, wyciąg górny, wahadło, wioślarz czy biegacz.

Wartość inwestycji po przetargu wynosi 82 410 zł, wykonawcą prac jest firma Herkules z Chrzanowa.

Zgodnie z umową prace mają potrwać do końca września br.
Udostępnij ten artykuł znajomym: