Sprawdź, jakie inwestycje drogowe chcą wykonać samorządy z powiatu krośnieńskiego w ramach kolejnego naboru w ramach Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg na 2022 rok.
Ponad 162 mln zł będzie do dyspozycji podkarpackich samorządów w kolejnym naborze w ramach Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg. Nabór skierowany był do prezydentów, starostów, burmistrzów oraz wójtów, którzy mogli składać wnioski o dofinansowanie zadań inwestycyjnych lub remontowych dla dróg posiadających status dróg publicznych kategorii gminnej lub powiatowej, planowanych do realizacji od stycznia 2022 roku.

- Mogą być realizowane zadania jednoroczne – zaplanowane na 2022 r., jak i te wieloletnie, których czas realizacji wykracza poza ramy 12 miesięcy. Wnioskodawcy mogą liczyć na dofinansowanie zadania w przedziale od 50% do 80% wartości zadania w zależności o dochodów własnych danej jednostki samorządu terytorialnego - powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Maksymalna kwota dofinansowania zadania wynosi: 30 mln zł.
W ramach Funduszu dofinansowaniem mogą być objęte: budowa, przebudowa lub remont dróg powiatowych („zadania powiatowe”), oraz budowa, przebudowa lub remont dróg gminnych („zadania gminne”). Gmina może złożyć 2 wnioski, natomiast powiat oraz miasto na prawach powiatu 3 wnioski. Jedno zadanie może obejmować maksymalnie trzy różne drogi, których bezpośrednie lub pośrednie powiązanie zapewni spójność komunikacyjną na poziomie lokalnym, co powinno zostać wykazane we wniosku aplikacyjnym.
W ramach jednego wniosku można było zgłosić jeden typ zadania: inwestycyjne (przebudowa, budowa) lub remontowe, przy czym dopuszczalna jest realizacja w ramach zadania inwestycyjnego elementów remontu, jednakże wartość tych elementów nie powinna przekraczać 20% wartości zadania.
W ramach Funduszu dopuszczalne było zgłoszenie zadania polegającego na przebudowie lub rozbudowie drogi wewnętrznej, która w wyniku przebudowy lub rozbudowy zostanie zaliczona do odpowiedniej kategorii dróg publicznych.
Dofinansowaniem nie mogą zostać objęte zadania na drogach publicznych zarządzanych przez prezydenta miasta na prawach powiatu (w tym miasto Krosno), będącego siedzibą wojewody lub sejmiku województwa.

Wnioski o dofinansowanie złożone przez samorządy z powiatu krośnieńskiego


Powiat krośnieński


Przebudowa i rozbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Wojaszówka – Łączki Jagiellońskie wraz z przebudową drogi powiatowej wraz z przebudową sieci wodociągowej i teletechnicznej w miejscowości Łączki Jagiellońskie.

Poprawa infrastruktury komunikacyjnej w Gminie Jedlicze poprzez przebudowę dróg powiatowych Jedlicze – Dobieszyn – Krosno; Chlebna – Łubno Szlacheckie; Jedlicze – Długie – Żarnowiec polegająca na budowie odcinków chodników w miejscowościach: Dobieszyn, Piotrówka i Długie.

Przebudowa drogi powiatowej Jaśliska – Czeremcha (Granica Państwa).

Gmina Chorkówka


Przebudowa drogi gminnej Zręcin – Szczepańcowa wraz z budową chodnika w miejscowości Szczepańcowa.

Przebudowa drogi gminnej Zręcin – Przylaski, Żeglce – Debrza.

Gmina Dukla


Przebudowa drogi gminnej w Łękach Dukielskich wraz z budową chodnika na całości odcinka drogi; przebudowa drogi gminnej w Równem, ul. Zenona Staronia wraz z częściową budową chodnika; przebudowa drogi gminnej w Olchowcu.

Remont dróg gminnych: Cergowa – Zboiska; droga w Jasionce, droga w Wietrznie.

Gmina Iwonicz-Zdrój


Przebudowa dróg gminnych w Iwoniczu-Zdroju: ul. Ogrodowa, ul. Aleksiewicza, ul. Penara.

Gmina Jedlicze


Remont odcinka drogi gminnej w miejscowości Moderówka.

Gmina Korczyna


Przebudowa drogi gminnej Korczyna – Olszyny – Burkot (ul. Poprzeczna) wraz z budową chodnika w miejscowości Korczyna.

Remont drogi gminnej Korczyna - Leszczyny (ul. Dubiela, ul. Leszczyńska) w miejscowości Korczyna – etap III.

Gmina Krościenko Wyżne


Remont drogi gminnej: ul. Sportowa, ul. Księża w Krościenku Wyżnym.

Gmina Miejsce Piastowe


Przebudowa drogi gminnej (ul. Nadrzeczna) wraz z budową chodnika w miejscowości Wrocanka.

Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej (ul. Słoneczna) w miejscowości Głowienka wraz z budową oświetlenia ulicznego.

Gmina Rymanów


Remont dróg gminnych w Rymanowie: ul. Piekarska, ul. Boczna, ul. Kilińskiego.

Gmina Wojaszówka


Rozbudowa, przebudowa, ciągu drogi gminnej oraz drogi wewnętrznej w miejscowości Łęki Strzyżowskie wraz z budową mostu przez rzekę Wisłok w miejscowości Łęki Strzyżowskie.

Przebudowa drogi gminnej "Saboń" w miejscowości Ustrobna.

~mieszkaniec

16-09-2021 18:52 7 31

Dlaczego tak bogata gmina i z takimi potrzebami w tym zakresie zgłosiła tylko 1 wniosek .
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.