W Dukli podpisano umowę o lokalizacji miejsca połączenia drogi S19 z drogą R4 po stronie Słowacji. W Daliowej oficjalnie otwarto 7 kilometrowy odcinek drogi Tylawa - Daliowa.
Poniedziałek obfitował w drogowe "dobre wieści". Przed południem w Barwinku (gmina Dukla) Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk spotkał się z minister Transportu i Budownictwa Republiki Słowackiej Arpád Ersek aby wspólnie podpisać umowę o lokalizacji miejsca połączenia drogi ekspresowej S19 z drogą ekspresową R4 po stronie słowackiej stanowiących część międzynarodowego szlaku drogowego Via Carpatia.

droga Tylawa - Daliowa

Po południu w Daliowej (gmina Jaśliska) odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 897 na 7 kilometrowym odcinku Tylawa - Daliowa. Koszt inwestycji zrealizowanej w ramach programu INTERREG Polska-Słowacja wyniósł 13 mln złotych.

uczestnicy uroczystości

Zakres robót obejmował przebudowę istniejącej konstrukcji drogi wraz z wykonaniem poszerzeń oraz robót dotyczących pozostałego wyposażenia drogi znajdującego się w zakresie inwestycji, m.in. przebudowę zjazdów, przebudowę i korektę geometrii skrzyżowań, poprawę odwodnienia drogi oraz montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu.