W Lutczy odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. Stanisława Turonia, byłego proboszcza Parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Jedliczu.
Ks. Stanisław Turoń urodził się 4 kwietnia 1955 r. w Domaradzu. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 7 czerwca 1981 r. w Przemyślu. Pracował jako wikariusz w Jedliczu, Stalowej Woli (pw. św. Floriana), Szówsku, Przeworsku (Fara) i Rzeszowie (pw. MB Królowej Polski). Pełnił funkcję proboszcza w Węglówce (1990-96), w Handzlówce (1996-2007) i w Jedliczu (2007-2020). Po przejściu na emeryturę zamieszkał w rodzinnej Lutczy. Odznaczony przywilejem EC.

Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w wieku niespełna 66 lat.

W niedzielę 28 marca w kościele parafialnym w Jedliczu odprawiona została uroczysta msza święta - eksporta, której przewodniczył ks. bp Krzysztof Chudzio, biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w poniedziałek 29 marca w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Lutczy (diecezja rzeszowska). Wziął w nich udział metropolita przemyski abp Adam Szal i biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek.

Zmarłego kapłana pożegnali parafianie, księża i najbliższa rodzina. W ostatnich słowach pożegnał go brat ks. kan. Józef Turoń, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Radomyślu nad Sanem. W uroczystości pogrzebowej wzięła udział burmistrz Jedlicza Jolanta Urbanik.

Ks. Stanisław Turoń spoczął na cmentarzu parafialnym w Lutczy.