Na terenie gminy Jedlicze prowadzone są dwie duże inwestycje oświatowe: rozbudowa szkół w Dobieszynie i Długiem. Dzięki staraniom burmistrz Jolant Urbanik, udało się zdobyć dofinansowanie na te dwa zadania.

Rozbudowa z funduszy COVID-19

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Dobieszynie o cztery sale lekcyjne wraz z niezbędną komunikacją i przebudową jednej sali lekcyjnej została dofinansowana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Jedlicze starała się o kwotę 829 886, 00 zł i została ona przyznana w całości. Całkowity koszt rozbudowy to 1 186 075, 47 zł. W tej chwili w szkole w Dobieszynie wykonywane są roboty wykończeniowe, które dotyczą m.in.: instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych, wyposażenia budynku w osprzęt elektryczny, ułożeniu posadzek oraz prac malarskich.Rozbudowa szkoły w Długiem
Rozbudowa szkoły w Długiem

Modernizacja w Długiem

Na realizację inwestycji w Długiem, zaplanowanej na lata 2020-2022 gmina Jedlicze złożyła do wojewody podkarpackiego wniosek o dofinansowanie ze środków rezerwy. Decyzją Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej, zadanie realizowane przez gminę uzyskało zapewnienie o dofinansowaniu inwestycji w wysokości do 50 proc. Wartość całkowitą zadania szacuje się na poziomie 1 453 541, 25 zł. Pozostała część wydatków zostanie pokryta ze środków budżetu gminy Jedlicze. Dzięki modernizacji, powierzchnia szkoły zwiększy się o cztery sale lekcyjne, szatnię, sanitariaty. Wykonane zostaną też instalacje wewnętrzne.Rozbudowa szkoły w Dobieszynie
Rozbudowa szkoły w Dobieszynie

Z myślą o niepełnosprawnych

W zaprojektowanym łączniku komunikacyjnym, łączącym istniejącą część szkoły z częścią dobudowywaną, przewidziano zamontowanie platformy pionowej z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych. Dzięki utworzeniu pochylni zewnętrznej i wspomnianej platformy, wszystkie pomieszczenia budynku będą dostępne dla osób niepełnosprawnych.Rozbudowa szkoły w Dobieszynie
Rozbudowa szkoły w Dobieszynie

Rozbudowa w toku

Na chwilę obecną zbudowane zostały już ściany parteru i przyziemia oraz strop wraz z elementami żelbetowymi. Obecnie rozbudowa obejmuje mury piętra budynku, a także kontynuowane są prace przygotowawcze do wykonania stropu piętra.~Kazik

03-04-2021 09:53 7 35

Brawo Rada Miejska. Zasługi przypisuje sobie burmistrz.
Odpowiedz

~Jedliczanin

02-04-2021 21:05 8 46

Brawo!
Odpowiedz

~sasiad

02-04-2021 18:30 7 53

Brawo dla Burmistrza Jedlicze! Dwie szkoły w jednym czasie to robi wrażenie.
Odpowiedz

~Telesfor

02-04-2021 16:57 6 54

Dzięki jakim to niby staraniom Burmistrza udało się zdobyć dofinansowanie na dwa zadania ? Po pierwsze to burmistrz sceptycznie była nastawiona do rozbudowy szkoły w Dlugiem. to radny i parę innych osób zabiegało o środki finansowe.
Jeżeli chodzi o tą drugą szkołe ( w Dobieszynie) to starania burmistrza polegały na tym że wykazała to zadanie do dofinansowania z funduszu covidowego.
Nie przeceniała bym tu zasług burmistrza.
Odpowiedz

~Zaskoczony

02-04-2021 16:22 6 52

Brawo! Jednak w niektórych gminach takie rzeczy są jeszcze możliwe, bo na przykład w gminie Miejsce Piastowe nie dba się o oświatę, a o dzieci, szkoły i edukację to już w ogóle.
Odpowiedz

~ Mieszkańcy Gminy Jedlicze

02-04-2021 14:18 6 32

No w końcu tylko że więcej starań jest ze strony Sz. RM .Gdyby nie głośna debata na ostatniej podzielonej na dwa dni sesji dalej by się nic nie robiło . Skoro burmistrzyni się tak stara to czego lampy wykonane w Źarnowcu jeszcze w sierpniu zeszłego roku nie dają blasku. SZ.RADO MIEJSKA prosimy się tym zająć ,bo na Was można polegać . WESOŁYCH ŚWIĄT.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.