Policjanci z Komisariatu Policji w Jedliczu zatrzymali mężczyznę, który próbował okraść ekspedientkę sklepu spożywczego w Jedliczu. Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Przyznał się również do rozboju na ekspedientce apteki w Jedliczu sprzed kilku miesięcy.
W maju bieżącego roku młody mężczyzna wszedł z zamaskowaną twarzą do sklepu spożywczego w Jedliczu i grożąc ekspedientce trzymanym w ręku nożem zażądał pieniędzy. Sprawcę zaskoczyło jednak stanowcze i odważne zachowanie ekspedientki, która nie pozwoliła się zastraszyć. Spłoszony przestępca zbiegł ze sklepu bez spodziewanego łupu.

Policjanci z komisariatu w Jedliczu, w trakcie prowadzonych czynności służbowych, uzyskali informacje, na podstawie których ustalili tożsamość sprawcy przestępstwa. Okazał się nim być 18-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Funkcjonariusze zatrzymali go w czwartek - przyznał się do popełnionego czynu. Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania dokonania rozboju.

Ponadto, w trakcie prowadzonych czynności, zatrzymany 18-latek przyznał się do dokonania w marcu 2013 r. rozboju na ekspedientce apteki w Jedliczu. Wówczas sposób postępowania sprawcy był podobny - wszedł do apteki z zamaskowaną twarzą i grożąc ekspedientce nożem, zażądał od niej dwóch opakowań leków. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie, zarzuty nie zostały jeszcze przedstawione.

Prokuratura Rejonowa w Krośnie wydała postanowienie o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.