15 września br. na boisku sportowym w Dobieszynie rozegrano Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze MDP i OSP.
Zawody rozegrano w 4 kategoriach: MDP dziewcząt, MDP chłopców, OSP kobiety, OSP mężczyźni, w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenia bojowe.

W czasie zawodów panowała wesoła atmosfera co sprzyjało dobrej zabawie nie tylko widzów ale i walczących o tytuł najlepszego. Po zakończonych rozgrywkach i ostudzeniu emocji podliczono wyniki i wręczono puchary oraz dyplomy.

Wśród dziewczyn zwycięstwo odniosły zawodniczki MDP Moderówka, tuż za nimi uplasowała się MDP Żarnowiec. Trzecie miejsce wywalczyły dziewczyny z MDP Potok. W kategorii MDP Chłopców najlepsi okazali się zawodnicy z Długiego, którzy pokonali Podniebyle (II miejsce ) i Potok (III miejsce). W kategorii OSP kobiety wystartowała jedna drużyna - panie z Potoka, które będę reprezentować gminę na zawodach powiatowych.

W konkurencjach OSP mężczyźni złoty puchar wywalczyli strażacy z Długiego, srebrny puchar trafił do rąk strażaków z Jaszczwi, zaś brązowy do strażaków reprezentujących Jedlicze – Męcinkę. Tradycyjnie nagrody otrzymali najmłodsi zawodnicy: Tymoteusz Och oraz Weronika Wojnar, nagrody ufundowali Burmistrz Gminy Jedlicze Zbigniew Sanocki oraz Komendant Miejski PSP w Krośnie st. bryg. Krzysztof Korzec.