Członkowie Stowarzyszenia Aktywni Razem zorganizowali akcję sprzątania lasu w Jedliczu.
W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny (21.03) członkowie Stowarzyszenia Aktywni Razem zorganizowali akcję sprzątania lasu w Jedliczu.

Na zaproszenie do udziału w akcji pozytywnie odpowiedzieli wychowankowie Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem wraz z Dyrektor Moniką Nowak oraz uczniowie III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu wraz z wychowawczynią Patrycją Józefowicz. Po wcześniejszym spotkaniu z leśniczym Przemysławem Telepem - wskazane zostały miejsca do zebrania śmieci (pobocza wzdłuż drogi powiatowej od ul. Brzozowej w kierunku drogi krajowej nr 28 oraz las, którego administratorem jest Nadleśnictwo Kołaczyce.

sprzątali las w Jedliczu

Niestety stan czystości lasu budzi wiele zastrzeżeń, zebrano bardzo dużo szklanych butelek, sporo plastikowych opakowań jak również stare opony. Na zakończenie akcji uczestnicy mogli posilić się pieczoną kiełbaską z ogniska, którego sponsorem było Nadleśnictwo Kołaczyce oraz wysłuchać krótkiej prelekcji Nadleśniczego Artura Paczkowskiego.

- Cieszymy się, że uczniowie LO i wychowankowie Domu Dziecka przyjęli nasze zaproszenie i wzięli udział w akcji. Jak mogliśmy zauważyć lasy są zanieczyszczane i często należy organizować takie akcje, abyśmy żyli w czystym, otaczającym nas środowisku. Niestety trudno zmienić mentalność ludzką, która powinna polegać na zasadzie - jak coś wnosisz do las to później zabierz to ze sobą. Akcja miała na celu także aspekt edukacyjny - młodzi ludzie dowiedzieli się o gospodarce leśnej, o tym jak długo śmieci się rozkładają i jak ważna jest czystość w lesie ale także i w innych miejscach - przekazuje Marcin Józefowicz - Prezes Stowarzyszenia Aktywni Razem, organizator akcji.

Kolejnym akcentem powiązanym w akcją sprzątania lasu będzie sadzenie drzew w okresie poświątecznym w parku, gdzie znajduje się Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem.

- Drzewka zostały zakupione dzięki środkom finansowym przekazanym przez firmę Mal-Eko z Krosna i Prezesa Grzegorza Malinowskiego. Podziękowania przekazujemy również dla naszych Partnerów: Raf-Ekologia z Jedlicza, Janusz Nagnajewicz - wsparcie finansowe oraz Gmina Jedlicze - nieodpłatne odebranie worków ze śmieciami - dodaje Marcin Józefowicz - Prezes Stowarzyszenia Aktywni Razem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.