W sali narad Urzędu Gminy Jedlicze odbył się dziś Kiermasz Wielkanocny, gromadząc liczne grono miłośników tradycji, rękodzieła oraz lokalnych smaków. Impreza ta, corocznie wpisująca się w kalendarz wydarzeń gminy Jedlicze, ponownie udowodniła, jak ważne w lokalnej społeczności jest pielęgnowanie tradycji i wspieranie lokalnego rzemiosła.
Kiermasz zaprezentował bogactwo rękodzieła, ozdób wielkanocnych oraz tradycyjnych potraw, przygotowanych z wielką starannością przez Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły podstawowe oraz twórców ludowych z gminy Jedlicze. Stoiska kusiły różnorodnością barw i form, od klasycznych pisanek i wycinanek aż po ręcznie robione stroiki.

Nieodłącznym elementem kiermaszu było rozstrzygnięcie konkursów, które co roku budzą duże emocje i stanowią okazję do prezentacji talentów mieszkańców gminy. Rozstrzygnięto konkurs na gigantyczną palmę wielkanocną oraz kartkę wielkanocną.

Kiermasz Wielkanocny w Jedliczu 2024

Dzisiejszy kiermasz w Jedliczu to dopiero początek wielkanocnych przygotowań. Na naszym portalu można znaleźć informacje o kolejnych kiermaszach, które odbędą się w nadchodzących dniach. Zachęcamy do udziału w tych wydarzeniach, aby wspólnie celebrować nadchodzące Święta Wielkanocne: Kalendarz wydarzeń.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.