We wtorek, 26 marca, rozpoczęła się oficjalnie budowa długo oczekiwanej drogi łączącej Potok z Jedliczem. Ten strategiczny projekt infrastrukturalny, obejmujący nową drogę powiatową z wiaduktem nad torami kolejowymi oraz ciągiem pieszo-rowerowym, ma na celu znaczące ulepszenie lokalnej sieci drogowej i poprawę jakości życia mieszkańców.
Inwestycja połączy DK 28 w Potoku z ulicą Sikorskiego w Jedliczu, tuż przy zakładzie Orlen Południe, który stoi na progu rozszerzenia działalności poprzez budowę nowej instalacji do produkcji bioetanolu II generacji. W obliczu przewidywanego wzrostu ruchu ciężarowego, nowa droga stanie się kluczowym elementem infrastruktury, minimalizującym wpływ transportu na życie codzienne mieszkańców Jedlicza i Dobieszyna.

Inwestycja ta nie tylko poprawi bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, ale także zwiększy atrakcyjność inwestycyjną regionu. Właściciele działek w sąsiedztwie nowej trasy mogą spodziewać się poprawy dostępności komunikacyjnej, co przełoży się na wzrost wartości nieruchomości.


Za realizację zadania odpowiedzialna jest spółka Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe z Dębicy, a wartość inwestycji przekracza 62 mln zł. Znacząca część finansowania, ponad 61 mln zł, pochodzi z dofinansowania Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Całość prac ma zakończyć się w ciągu 16 miesięcy.

W dniu rozpoczęcia budowy, przy obecności władz różnych szczebli, przedstawicieli wykonawcy i spółki Orlen, odbyło się symboliczne wbicie łopat na placu budowy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.