Pani Helena Godzisz z Jedlicza świętowała swoje 101 urodziny.
Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik odwiedziła Panią Helenę Godzisz 101-latkę z Jedlicza.

Rodzina Pani Heleny zadbała o okazały tort i poczęstunek. Nie zabrakło także toastu wzniesionego za zdrowie 101-latki. Burmistrz Gminy Jedlicze skierowała do czcigodnej jubilatki wiele ciepłych słów, podarowała piękny bukiet i symboliczny upominek.

Pani Helena Godzisz urodziła się 30 marca 1923 roku w Piotrówce, gdzie dorastała w gronie dwóch braci i dwóch sióstr. Niestety pozostali członkowie rodzeństwa nie żyją. Pani Helena wyszła za mąż za Jana Godzisza, który pochodził z Kopytowej. Ślub odbył się w czasie wojny w kościele w Łubienku w 1945 r. Państwo Godzisz mieli dwóch synów - bliźniaków i dwie córki. Dwoje dzieci już nie żyje.

Helena Godzisz z Jedlicza

Helena i Jan Godzisz prowadzili gospodarstwo rolne, na którym uprawiali zboże, hodowali zwierzęta i drób, budując przy tym dom, co kosztowało sporo pracy. Ponadto Pan Jan pracował zawodowo w Kółku Rolniczym w Jedliczu. Niestety zmarł nagle w listopadzie 1981 roku. Po śmierci męża Pani Helena dalej pracowała na gospodarstwie. W wieku 84 lat przeszła udar mózgu i od tego czasu jest pod opieką córki Marii oraz syna Stanisława.

Jubilatka doczekała pięciu wnuków, trzech wnuczek, siedmiu prawnuczek i jednego prawnuka.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.