Gmina Jedlicze inwestuje w rozwój infrastruktury sportowej. Burmistrz Jolanta Urbanik podpisała umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego w Potoku.
Gmina Jedlicze niezmiennie realizuje działania mające na celu rozwój infrastruktury oświatowej. W dniu 4 kwietnia Burmistrz Jolanta Urbanik podpisała umowę z przedstawicielem wykonawcy zadania pn. "Budowa boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej w Potoku", Danielem Klimkiem, reprezentantem firmy Grimar z Katowic.

Hala powstanie tuż przy budynku Szkoły Podstawowej w Potoku i będzie służyła celom dydaktyczno-sportowym, kulturalno-rekreacyjnym, jak również rozwijającym pasje sportowe zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i wśród wszystkich zainteresowanych sportowym trybem życia (organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, klubów sportowych).

budowa boiska w Potoku

Planowane do wykonania boisko o nawierzchni poliuretanowej będzie miało wymiary pola gry 9 m x 18 m. Na boisku zostaną naniesione linie boisk do mini-piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki ręcznej, mini-koszykówki, tenisa.

Zakup wyposażenia obejmował będzie m. in. bramki, słupki do siatki, piłkochwyty, drabinki gimnastyczne, kosze oraz niezbędny sprzęt sportowy. Dzieło zwieńczy zadaszenie łukowe o konstrukcji z drewna klejonego warstwowo z powłoką membranową.

Inwestycja będzie kosztowała 2 690 000, 00 zł, z czego otrzymano dofinansowanie w kwocie 1 529 999,00 zł.

~Tedii

06-04-2024 16:17 8 3

Już postawili plenerowe siłownie. Zarosły trawą.
Odpowiedz

~do apis

06-04-2024 10:47 5 8

A może właśnie po to, żeby młodzi oderwali się od technologii i zaczęli się ruszać. Warunki do uprawiania sportu też potrzebne.
Odpowiedz

~apis

05-04-2024 13:16 10 10

komu te boiska? "Dziadki" usportowione sie kończą, a młodym wystarczą telefony, tablety i play station
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.