W hali GOSiR w Jedliczu odbył się III Rejonowy Turniej Kinder Sport Plus w Minisiatkówce Dziewcząt w Kategorii Singli. Mielna Sitek awansowała do Finału Wojewódzkiego Kinder.
28 marca 2024 r. w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się III Rejonowy Turniej Kinder Sport Plus w Minisiatkówce Dziewcząt w Kategorii Singli. Zakończył on zmagania na szczeblu rejonowym i wyłonił osiem dziewczynek, które uzyskały awans do wielkiego finału wojewódzkiego.

Młode zawodniczki z rocznika 2014 rywalizowały w kategorii 1-ek tzw. singli. W całym turnieju wzięły udział 42 młode siatkarki. Po trzech turniejach w finałowej ósemce znalazło się aż 4-y podopieczne trenerki Beaty Wosiewicz, z czego trzy na podium.

Bezkonkurencyjna okazała się Milena Sitek reprezentująca sekcję GOSiR Jedlicze, która wygrała wszystkie trzy turnieje i uzyskała awans z I miejsca.
Kolejne dziewczynki na podium to zawodniczki Karpat Krosno. Turniej prowadziła trenerka Beata Wosiewicz, którą wspierali pozostali trenerzy oraz dwie zawodniczki I ligi siatkówki Karpat Krosno: Karolina Legień i Wiktoria Wosiewicz.

Wyniki rywalizacji po trzech turniejach:
Single:

1. Milena Sitek - GOSiR Jedlicze
2. Lena Gonet - Karpaty MOSiR Krosno
3. Lena Czekaj - Karpaty MOSiR Krosno
4. Martyna Zywar - Korczyna
5. Aurelia Trojan - UKS Dębowiec
6. Iga Krzanowska - Karpaty MOSiR Krosno
7. Natalia Łącka - UKS Dębowiec
8. Amelia Wróbel - MOSiR Dukla

Swoje zmagania rejonowe zakończyły również 2-jki i 3-jki. Ostatni turniej odbył się w Jaśle. Po rozgrywkach rejonowych 4 dziewczynki z Jedlicza uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 20 kwietnia w Jedliczu. Udział w nim weźmie 16 drużyn z czego cztery uzyskają awans do finału wojewódzkiego. Dziewczyny tworzą drużyny z dziewczynkami z Karpat Krosno - wszystkie są podopiecznymi trenerki Beaty Wosiewicz.

Aktualna klasyfikacja:
2-jki:

1. Milena Sitek / Stella Gomółka
2. Dębowiec 1
3. Karpaty MOSiRKrosno 1
4. Karpaty MOSiR Krosno 3
5. UKS MOSiR Jasło 1
6. Korczyna 2
7. Karpaty Krosno 7
8. Dębowiec 3

3-jki:
1. MOSiR Dukla 1
2. Wiktoria Karamus/ Julka Bajgrowicz/ Wiktoria Prajsnar
3. Ania Bobusia/Oliwia Kiełtyka/Antonina Witkoś
4. Karpaty MOSiR Krosno 4
5. UKS Dębowiec
6. Karpaty MOSiR Krosno 1
7. Korczyna
8. UKS MOSiR Jasło 1

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.