Nietrzeźwy mężczyzna skopał drzwi komisariatu, zerwał blachę z tablicy informacyjnej Urzędu Gminy i zarysował samochód osobowy. Zatrzymany na gorącym uczynku 40-latek usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia cudzej rzeczy.
We wtorek przed godz. 23 policjanci patrolu pełniącego służbę na terenie Jedlicza otrzymali zgłoszenie, że nieznani męźczyźni kopią w drzwi komisariatu policji i zaparkowany przed budynkiem samochód osobowy. Niezwłocznie udali się na miejsce. Po przybyciu zastali trzech mężczyzn, których zachowanie wskazywało, że są pod wpływem alkoholu. Jeden z nich leżał pod drzwiami komisariatu.

Policjanci stwierdzili, że na zaparkowanym przed budynkiem policji samochodzie widoczne są zarysowania lakieru, a na drzwiach wejściowych do komisariatu wgniecenia powstałe prawdopodobnie po kopnięciach. Policjanci ujawnili także zdewastowaną tablicę informacyjną Urzędu Gminy Jedlicze. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn do wyjaśnienia. Byli nietrzeźwi. Badanie wykazało po ponad 1,5 promila alkoholu w ich organizmach. Obydwaj zatrzymani mieli widoczne obrażenia dłoni, ślady krwi na rękach i odzieży.

Jak się okazało sprawcą uszkodzeń był 40-latek z Jedlicza. Wobec niego na wniosek Komisariatu Policji w Jedliczu Prokurator Rejonowy w Krośnie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Za chuligański wybryk grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Jedliczu.