Marek Wiatr został uhonorowany statuetką Mecenas Roku.
Statuetka Mecenas Roku to wyróżnienie przyznawane przez Kapitułę powołaną przez dyrektora Opery Śląskiej w Bytomiu za wspieranie działalności Opery Śląskiej oraz całokształt działań promocyjnych na rzecz naszego teatru. Po raz pierwszy została wręczona w roku 2010 z okazji Jubileuszu Opery podczas spektaklu kończącego sezon artystyczny.

Statuetki przyznaje się w kilku kategoriach. Może być przyznawana indywidualnie lub zbiorowo, m.in. Meloman Roku, Patron medialny, Przyjaciel teatru oraz nagrody specjalne. W ubiegłych latach jej laureatami byli m.in. światowej sławy tenor Wiesław Ochman i Waldemar Dąbrowski dyrektor Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.

Marek Wiatr

W tym roku tę prestiżową nagrodę Mecenasa Roku otrzymał znany śpiewak, malarz oraz dyrektor artystyczny Festiwalu w Żarnowcu Marek Wiatr. Wręczenie odbyło się 19 czerwca na scenie Opery Śląskiej po zakończeniu spektaklu Zemsta Nietoperza.

- Czuję się wyróżniony i zaszczycony, że zostałam tak doceniony i, że znalazłem się w tak szacownym gronie laureatów z poprzednich lat i obecnie. Statuetki otrzymali m.in. Karol Rafał Bula, Tadeusz Donocik, Tadeusz Kijonka - powiedział Marek Wiatr.

W tym roku Marek Wiatr obchodził 30-lecie pracy artystycznej. Również Zarząd Województwa Podkarpackiego uhonorował artystę nagrodą w dziedzinie twórczości artystycznej za wybitne osiągnięcia na rzecz kultury. Wręczenie nagrody odbędzie się 28 czerwca 2016 r. w Rzeszowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.