120 zawodników stanęło na starcie XXIV Ogólnopolskiego Biegu Szlakiem Marii Konopnickiej.
Rozpoczęcie zawodów poprzedziło złożenie kwiatów  przez  przedstawicieli samorządu, organizatorów oraz zawodników pod upamiętniającym Marię Konopnicką "Głazem Suwalskim".

XXIV Biegu Szlakiem Marii Konopnickiej

Wyścig wystartował tradycyjnie spod Dworku Marii Konopnickiej. Trasa liczącą 10,4 km prowadziła ulicami Gminy Jedlicze. Pierwszy na metę znajdującą się na stadionie LKS Victoria Dobieszyn dobiegł Lunii Vykhopen z Ukrainy uzyskując czas 33 minuty 48 sekund. Drugie miejsce zajął jego rodak Aleksander Łabziuk (34:07). Na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Pociecha (34:32).

Najlepsza wśród kobiet była Nataliia Oliinik (Ukraina) z czasem 40:24. Najszybszym biegaczem z Gminy Jedlicze okazał się reprezentujący GOSiR Jedlicze Paweł Gładysz (35:55).