W Jedliczu dzisiaj (21.01) oddano oficjalnie do użytku nową siedzibę Komisariatu Policji. Inwestycja, której realizacja rozpoczęła się w listopadzie 2012 roku, kosztowała ponad 2 mln zł.
W uroczystości wzięli udział m.in. z-ca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Zdzisław Stopczyk, Komendant Miejski Policji w Krośnie insp. Adam Pietrzkiewicz i z-ca Burmistrza Gminy Jedlicze Piotr Rostek.

Dotychczasowa siedziba Komisariatu Policji w jedlickim rynku pozostawiała sporo do życzenia. Bez ogródek mówił o niej Komendant Komisariatu podinspektor Adam Piróg - (...) tamten komisariat, tamto miejsce gdzie byliśmy było żenujące, był to XIX wiek, wszystko się sypało (...).

Nowy budynek znajduje się na działce 22 arowej przy ul. Konopnickiej przekazanej bezpłatnie przez Urząd Gminy w Jedliczu. Wydział Inwestycji i Remontów Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przygotował dokumentację. Inwestycja została sfinansowana z budżetu państwa i przez Gminę Jedlicze (po 50 procent).Budynek jest niepodpiwniczony, trzykondygnacyjny o powierzchni użytkowej około 450 m2, obok znajduje się dwustanowiskowy garaż. Całe umeblowanie i wyposażenie komisariatu jest całkowicie nowe. Teren jest ogrodzony i oznakowany logo Policji zgodnym z nowymi standardami.

Przy okazji otwarcia nowej siedziby policjanci otrzymali nowy radiowóz.

W Komisariacie Policji w Jedliczu pracuje 19 funkcjonariuszy i dwie osoby cywilne, komisariat obsługuje Gminę Jedlicze i Gminę Wojaszówka.