W Jedliczu dzieci świętowały na sportowo. GOSiR Jedlicze zorganizowało pięć turniejów dla dzieci i młodzieży w ramach Dnia Dziecka.
W ramach Dnia Dziecka w tym roku GOSiR Jedlicze zorganizował pięć turniejów dla dzieci i młodzieży. Były to Turniej Piłki Nożnej, Turniej Tenisa Stołowego, Turniej 3-ek Mieszanych w Piłce Siatkowej, Turniej Łuczniczy oraz Zawody Wędkarskie. Dla najlepszych drużyn przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które dla zwycięzców z pewnością będą miłym wspomnieniem po przebytych zmaganiach sportowych.

A oto poszczególne wyniki z przeprowadzonych konkurencji:

- Turniej tenisa stołowego
Był to turniej zorganizowany jako pierwszy z pięciu jakie zostały przygotowane dla dzieci w ramach Ich Święta. Rozpoczął się on o godz. 9:00 1 czerwca i prawdopodobnie dlatego frekwencja nie dopisała tak, jak oczekiwali tego organizatorzy. Do zawodów przystąpiło tylko sześcioro uczestników. Zawody rozgrywano systemem "każdy z każdym". W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Klaudia Król, II miejsce Małgorzata Jurusik a III miejsce Karolina Przybyła – wszystkie z Jaszczwi. U chłopców I miejsce zajął Dominik Jaśkiewicz, II miejsce przypadło Danielowi Uliaszowi, a III miejsce wywalczył Krystian

GOSiR Jedlicze

- Turniej w piłce siatkowej drużyn mieszanych 3-ek
Na ten turniej frekwencja dopisała - cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród dziewcząt i chłopców– 12 zespołów stanęło do walki o pierwsze miejsce. Zespoły grały w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". Mecze odbywały się do dwóch setów do 20 pkt., gdzie 20 pkt był punktem końcowym. O finał z każdej z grup walczyły dwie najlepsze drużyny z każdej z grup, a mecze znowu rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął zespół Bawima, który w finale zainkasował wszystkie zwycięstwa. Drugie miejsce zajął zespół Nołname, a trzecie zespół Zawodowi Amatorzy. Czwarte miejsce wywalczył Szczyrk, który po oddaniu walkowera w ostatnim meczu straciły szansę na podium. Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy, a każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek.

- Turniej piłki nożnej
2 czerwca w sobotę na Orliku przy Szkole Podstawowej w Jedliczu rozegrano Turniej Piłki Nożnej chłopców. W turnieju tym wystartowało tylko 2 drużyny, które zagrały ze sobą jeden mecz. Po zaciętej walce 4:3 wygrał zespół Gorzanda FC. II miejsce przypadł Wodzie Gazowanej Sagura. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

- Turniej łuczniczy
W niedzielę 03.06.2018 r. na torach łuczniczych w Moderówce odbył się turniej dla dzieci. W zawodach wzięło udział 11-ścioro dzieci i w tym dniu każdy mógł poczuć się zwycięzcą. Dziękujemy za przybycie Burmistrz Jolancie Urbanik , Radnemu Gminy Krzysztofowi Gałuszce oraz Dyrektorowi GOSiR-u Jedlicze Wojciechowi Florczakowi. Dziękujemy za zorganizowanie i ufundowanie pamiątkowych pucharów oraz słodyczy. Trener sekcji łuczniczej Wojciech Myśliwiec wraz z rodzicami i działaczami sekcji

- Zawody wędkarskie
Również w niedzielę miały miejsce zawody wędkarskie. Ogółem wystartowało 13 zawodników w dwóch grupach wiekowych. Wśród młodzików I miejsce zajęła Aurelia Mędrek łowiąc 7 ryb o łącznej wadze 5,795 kg. II miejsce przypadło Sewerynowi Bożek który złowił 6 ryb o łącznej wadze 2,315 kg. III miejsce zajął Bartosz Znój który przy 2-uch złowionych rybach osiągnął wynik 2,085 kg. W kategorii juniorskiej zwycięzcą został Kamil Bobrowski uzyskując wynik 4,443 kg przy 5-ciu złowionych rybach. II miejsce dla Kamila Mroza – 2-wie ryby 2,025 kg, a III miejsce wywalczył Jakub Korzeniwski – 3 sztuki o wadze 0,980 kg. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody oraz poczęstunek.

Uzupełnieniem oferty z okazji Dnia Dziecka, był blok imprez przygotowanych dla dzieci i młodzieży w niedzielę 3 czerwca na parkingu przy hali ośrodka. W programie znalazł się występ Teatru "Bazyl" z Rzeszowa, program artystyczny Świetlicowego Kółka Teatralnego "Jodła Banda" oraz liczne konkursy i zabawy dla dzieci i rodziców. Sponsorem głównym imprez z okazji Dnia Dziecka był ORLEN Południe.