Sukces dziewczynek Oli i Nadi, który wywalczyły w Finale Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Kinder Sport w mini siatkówce dziewcząt dwójek.
W dniu 9 czerwca w hali sportowej w Cmolasie odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Kinder Sport w mini siatkówce dziewcząt dwójek. Do zawodów stanęło 16 najlepszych drużyn z województwa, które uzyskały awans po rozgrywkach rejonowych. W sumie w eliminacjach wojewódzkich wzięło udział 75 drużyn. Siatkarki rozgrywały spotkania do dwóch wygranych setów, do 11 punktów.

W turnieju wzięły udział również dwie pary dziewcząt z GOSiR Jedlicze. Uzyskały awans po rozgrywkach rejonowych w dwójkach – klasa IV: (Aleksandra Paradysz i Nadia Głowacka) oraz (Maja Głowacka i Zuzanna Karamus). Turniej dla nich zakończył się wspaniałym wynikiem. Para Ola Paradysz i Nadia Głowacka – wygrała wszystkie swoje spotkania i została Mistrzem Województwa Podkarpackiego. Dziewczynki będą reprezentować nasze województwo na Mistrzostwach Polski Kinder Sport w Zabrzu w terminie 5 – 8 lipca. Tam spotka się 32 najlepsze drużyny dwójek w Polsce.

GOSiR Jedlicze

Bardzo dobrze zaprezentowała się druga dwójka z Jedlicza: Maja i Zuza, które ostatecznie zajęła wysokie V miejsce i jeden set zadecydował o tym, że nie walczyły w pierwszej czwórce o medale. Same zawody sędziowała nam wychowanka GOSiR Jedlicze i obecna podopieczna pani Beaty – Iza Bolanowska, która w tym ośrodku przebywała na zgrupowaniu Kadry Wojewódzkiej Siatkówki rocznika 2004. W turnieju tym spotkały się bardzo młode zawodniczki, które na co dzień trenują w klubach, szkółkach siatkarskich, klasach sportowych siatkarskich oraz szkołach mistrzostwa sportowego.

Złoty medal bardzo cieszy i jest ogromnym sukcesem, a także dobrą prognozą na przyszłość. Zwłaszcza, że dziewczynki mają tylko dwa treningi w tygodniu, inne dzieci walczące w finale są już objęte szkoleniem siatkarskim w wymiarze nawet 10-ciu godzin tygodniowo. Opiekun i trener dziewcząt Beata Wosiewicz.

V miejsce: SP Gosirki Jedlicze, Leżajsk, KPS Nowa Dęba I, KPS Nowa Dęba III
IX miejsce: Karpaty Krosno I, MOSiR Dukla, KPS Nowa Dęba VII, SMS V LO II Rzeszów,
XIII miejsce: UKS 15 Przemyśl IV, Leżajsk, UKS Przemyśl VI, UKS Przemyśl III

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz dobrego występu na Mistrzostwach Polski.