W ramach Dni Jedlicza w miniony weekend w Jedliczu odbyły się również trzy turnieje sportowe.
W ramach Dni Jedlicza w tym roku GOSiR Jedlicze był obecny przy organizacji trzech turniejów dla mieszkańców Gminy. Były to Turniej Oldbojów w Piłkę Nożną, Turniej Plażowej Piłki Siatkowej zespołów mieszanych oraz Zawody Wędkarskie.
I tym razem nie obeszło się bez nagród oraz słodkości dla wszystkich uczestników zawodów. Dla najlepszych drużyn przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które dla zwycięzców z pewnością będą miłym wspomnieniem po przebytych zmaganiach sportowych.

Pierwsze zawody to Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej, który rozpoczął się 7 lipca rywalizowały ze sobą drużyny z Potoka, Krosna, Dobieszyna i Jedlicza. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjna okazała się ekipa Nafty Splast Jedlicze, która pokonała konkurentów, remisując tylko z zespołem z Dobieszyna. Zespół OKS Guzikówka wywalczył II miejsce, natomiast III miejsce zajęli zawodnicy Victorii Dobieszyn. Tabelę zamknął zespół Nurt Potok.

Jedlicze

Równocześnie z Turniejem Oldbojów rozpoczął się na boisku przy Hali GOSiR-u Turniej Plażowej Piłki Siatkowej Mixt-ów. Do walki o pierwsze miejsce stanęło aż 12 zespołów. Mecze rozgrywane były do jednego seta (21 pkt.) „systemem brazylijskim”. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął zespół Piróg/Barszczewski, który w finale pokonał parę Wosiewicz/Orzechowicz. O trzecie miejsce walczyły KSS GRYF Iwonicz-Zdrój wraz z zespołem Kaktusy. Ostatecznie wygrały Kaktusy i tym samy zdobywając podium. Czwarte miejsce wywalczył zatem KSS GRYF Iwonicz-Zdrój. Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy, a każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek.

Ostatnie Zawody miały miejsce w niedzielę na zalewie Chlebianka. Ogółem wystartowało 26 zawodników w dwóch grupach wiekowych. Wśród Juniorów I miejsce zajęła Milena Gałuszkiewicz łowiąc 3 ryby o łącznej wadze 2,445 kg. II miejsce przypadło Kamilowi Bęben, który złowił 15 ryb o łącznej wadze 1,235 kg. III miejsce zajął Jakub Korzeniowski łowiąc 2 sztuki o wadze 0,065 kg. W kategorii Seniorów zwycięzcą został Jacek Warżołek uzyskując wynik 2,645 kg przy 19-stu złowionych rybach. II miejsce dla Zygmunta Roś – 3-y ryby 1,515 kg, a III miejsce wywalczył Paweł Znój łowiąc 15 sztuk o łącznej wadze 1,410 kg.

dni jedlicza na sportowo

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody oraz poczęstunek. Nagrody wręczał Zastępca Burmistrza Ryszard Zagórski, Prezes Koła Waldemar Wiatr, Sędzia główny zawodów Janusz Pieniążek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Woźniak.

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia zawodów