Policjanci zatrzymali mężczyznę, który oferował do sprzedaży elementy maszyn rolniczych. Jak się okazało, przedmioty zostały skradzione kilka tygodni wcześniej z zakładu rolniczego znajdującego się na terenie gminy Jasło.
W poniedziałek, po godz. 17, policjanci z komisariatu Policji w Jedliczu otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży elementów maszyn rolniczych. Po przybyciu na miejsce interwencji, w rozmowie ze zgłaszającym - mieszkańcem gminy Jedlicze ustalili, że przyszedł do niego mężczyzna oferujący do sprzedaży części do maszyn rolniczych. Zgłaszający nie był zainteresowany powyższą ofertą, jednak skojarzył, że kilka tygodni wcześniej jego koledze skradziono takie przedmioty. Wskazany przez niego właściciel części, 27-letni mieszkaniec gminy Jedlicze, po przybyciu na miejsce zdarzenia rozpoznał części jako swoją własność. Oświadczył, że zostały one skradzione z terenu jego posesji, lecz nie składał zawiadomienia o tym fakcie organom ścigania.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca gminy Jedlicze, który usiłował sprzedać przedmioty pochodzące z kradzieży.

Policjanci prowadzą czynności procesowe w tej sprawie.